Спецвозможности
Новости

Перехідні залишки пшениці та кукурудзи в новому сезоні збільшаться

20.03.2023
286
Перехідні залишки пшениці та кукурудзи в новому сезоні збільшаться фото, иллюстрация

У березні очікується низький експорт через перегляд угоди про продовження зернового коридору. Щоб справитись із надлишками зернових, ринок трансформується, повідомив співвласник та операційний партнер компанії Barva Invest Богдан Костецький під час фермерського зльоту «Кооперація на 360°».

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на ukragroconsult.

«Експортне завдання по пшениці — 18,4 млн т. На сьогоднішній день ми виконали 11,4 млн т. Щоб динаміка була відповідною, на цей момент вже має бути експортовано на 4 млн т більше. Тому ми прогнозуємо ще більші перехідні залишки пшениці в наступний сезон — на 5 млн т більше, ніж мало бути. У попередні роки на даний момент експорт пшениці був вдвічі більший, і наразі маємо запаси, які є рекордними», – розповів Богдан Костецький.

За його словами, з попереднього сезону маємо величезні залишки кукурудзи — 33 млн т потрібно відправити на експорт, фактично експортували 14,3 млн т.

«Прогноз на сезон: 13 млн т кукурудзи залишається в перехідних залишках із очікуванням виробництва 15 млн т, прогнозуємо значні залишки. Тому сьогодні активно шукають шляхи переробки цієї культури, наприклад, на біоетанол», — розповідає Богдан Костецький.

Він додає, що з експортом сої ситуація набагато краща, що стимулюватиме виробників збільшувати посіви. Така ж сама ситуація з соняшником: ринок отримав чіткий сигнал, що соняшник потрібен, і вже експортовано рекордну його кількість. Це вимушений крок, адже маємо руйнації переробних заводів.

Интервью
Выход на внешние рынки все чаще становится закономерным этапом развития успешного бизнеса. Впрочем, перед руководителем, который принял решение о внешней экспансии, традиционно возникает много
Теплица
Современная жизнь диктует необходимость ИТ- модернизации отечественных агропредприятий, однако пока что новейшими технологиями владеет лишь десятая часть предприятий.  

1
0