Спецможливості
Новини

Овочі будуть дешевшати й надалі, – Денис Марчук

20.07.2023
644
Овочі будуть дешевшати й надалі, – Денис Марчук фото, ілюстрація

До вересня-жовтня в Україні ціни на овочі, особливо борщового набору, можуть впасти ще на 7-10%, в залежності від того, який врожай отримають виробники ,прогнозує заступник голови Всеукраїнської Аграрної Ради Денис Марчук.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на ВАР.

Він уточнив, що минулого року ціни були на 15-20% вищі, ніж зараз, зокрема у зв'язку з окупацією Херсона. Тоді виробникам не вдалося замістити частину втраченого врожаю, який залишився на окупованій території.

«Торік ми не змогли замістити велику частину врожаю з Херсонщини, оскільки швидко знайти достатню кількість товаровиробників, які б спеціалізувалися на вирощуванні баштанних культур, овочевої групи, кісточкових, постачальником яких завжди була Херсонщина, було складно. Проте, цього року ситуація змінилася. На Західній та Центральній Україні почали більше вирощувати овочів. Одещина, Миколаївщина, Дніпропетровщина, Київщина, Вінниччина – ці регіони також дуже активно долучилися до закладання овочів на своїх господарствах, відповідно ми бачимо зараз більшу пропозицію», – сказав Денис Марчук. 

За словами Марчука, тенденція до вирощування овочів зросла загалом по Україні: українці почали більше займатися овочівництвом, зокрема, завдяки програмам державної підтримки для відкриття нових підприємств для вирощування садів, тепличних овочів, і все це дає помітний результат. 

Як пояснює експерт, схожа ситуація складається на ринку фруктів та ягід.

«Це не тільки по овочевій групі. Ми спостерігаємо сезон ягід: ціни на малину, лохину порівняно навіть з попереднім тижнем опустилися на 25%».

Інтерв'ю
Олександр Дуда
Сьогодні аграрії все частіше стикаються на своїх полях із посухою, а це означає необхідність  ротації звичних польових культур на більш посухостійкі. Однією із таких може стати  амарант. При середній урожайності в Україні 2 т/га (а на... Подробнее
заступник директора з наукової роботи Інституту фізіології та генетики рослин НАН України, доктор біологічних наук, професор, член-кореспондент НАН України Віктор Швартау
Щойно збирання озимини повністю завершилося, сайт «Пропозиція» звернувся до заступника директора з наукової роботи Інституту фізіології та генетики рослин НАН України, доктора біологічних наук, професора, член-кореспондента НАН України... Подробнее

1
0