Спецможливості
Новини

Знайдено гормон, який рятує рослини від зневоднення

08.04.2018
2435
Знайдено гормон, який рятує рослини від зневоднення фото, ілюстрація
Знайдено гормон, який рятує рослини від зневоднення

Японські вчені з Інституту фізико-хімічних досліджень (CSRS) відкрили пептид CLE25, який допомагає рослинам утримувати воду при засухах. Про це пише propozitsiya.com з посиланням на Aggeеk.
Коли рослина відчуває нестачу води, цей гормон переміщається від коренів до листя, де закриває пори і запобігає подальшій втраті вологи.
Як і у тварин, рослини також мають свої фітогормони, але дослідники знають про них не так багато. Вчені ж з RIKEN CSRS поставили собі за мету з'ясувати, які саме фітогормони реагують на стрес. "До цих пір ніхто не визначав регуляторів реакції на фізичні стреси, наприклад, зневоднення", - говорить Фумінорі Такахасі.
За допомогою технологій мас-спектрометрії та скринінгу дослідники змогли побачити рух молекули CLE25 від коренів до листя. Результати експерименту дійсно підтвердили, що це мобільний гормон і те, що ймовірно, він взаємодіє з іншими молекулами в листі.
"По-перше, - пояснює вчений, - ми працюємо над модифікованими пептидами, які більш ефективні для стресостійкості, ніж природні. По-друге, ми працюємо над тим, як змішувати функціональні пептиди з добривами для підвищення посухостійкості посівів в полі".
За словами Такахасі, такі дослідження повинні сприяти розвитку стресостійких культур.

Інтерв'ю
Rebiyar1
Сьогодні наш співрозмовник — Антуан Ребійар, бізнес-директор New Holland Agriculture в Україні, Молдові, країнах Балтії та Фінляндії. Він живе та працює в Україні вже понад чотири роки, втім, для
Ігор Чечітко, директор компанії  HZPC Ukraine
Після того, як запрацювала Угода про вільну торгівлю з ЄС, низка українських сільгоспвиробників спробували вийти на європейський ринок. Стало зрозуміло, що продукцію, яка продається у свіжому вигляді,

1
0