Вітчизняні науковці створили колекцію зародкових плазм кукурудзи для забезпечення власної селекції гібридів
Авторським колективом науковців Національної аграрної академії наук України створено унікальну базову колекцію самозапилених ліній кукурудзи зародкових плазм Айодент, Ланкастер, Рейд (BSSS), змішана, що забезпечує можливість повного переходу на власний селекційний матеріал.
Про це пише propozitsiya.com з посиланням на НААН.
На базі ліній із оригінальним родоводом створено нову генетичну плазму кукурудзи європейського типу, альтернативну до основних гетерозисних груп.
«Робота авторського колективу науковців НААН по створенню унікальної колекції гібридів кукурудзи — серед достойних Державної премії України в галузі науки і техніки 2020 року», — йдеться у повідомленні.
Державна установа «Інститут зернових культур Національної академії аграрних наук України» направила лист-подання до Комітету з Державних премій України в галузі науки і техніки з представленням на конкурс роботи авторського колективу (Б.В. Дзюбецький, В.Ю. Черчель, Т.М. Сатарова, М.Я. Кирпа, Н.А. Боденко, Ю.О. Лавриненко, Л.М. Чернобай, О.Ф Стасів), яка, за висновками галузевих експертів, заслуговує на присудження Державної премії України в галузі науки і техніки 2020 року.