Спецможливості
Новини

Від контролюючих функцій Держгеокадастру поки що складно відмовитися, — агрокомітет ВР

03.07.2020
960
Від контролюючих функцій Держгеокадастру поки що складно відмовитися, — агрокомітет ВР фото, ілюстрація

Ідеї позбутися впливу держави у сфері земельних відносин розбиваються об реалії практичного запровадження контролю за використанням та охороною земель.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на sud.ua.

Ухвалений Верховною Радою у першому читанні законопроєкт про внесення змін до Земельного кодексу України та інших законодавчих актів щодо удосконалення системи управління та дерегуляції у сфері земельних відносин (реєстр. № 2194) передбачав позбавлення Держгеокадастру усіх контролюючих функцій, і передачу їх сільським, селищним, міським радам, обласним державним адміністраціям, а також Держекоінспекції, але тільки з питань, що мають екологічний характер. Під час підготовки законопроєкту до другого читання народні депутати вже не такі категоричні, а пропонована система державного контролю за використанням та охороною земель знову відводить Держгеокадастру чільне місце.

Такі висновки можна зробити після засідання Комітету з питань аграрної та земельної політики, яке пройшло 1 липня.

За новою версією, від функцій державного контролю за використанням та охороною земель усувають обласні державні адміністрації, бо нарешті розгледіли в них політичний орган. Крім того, виконавчі органи місцевого самоврядування теж обмежують розглядом справ лише за трьома статтями Кодексу України про адміністративні правопорушення. Це ст.52 (Псування і забруднення с/г та інших земель), ст.53 (Порушення правил використання земель) та ст.53-1 (Самовільне зайняття земельної ділянки).

Таким чином, державний контроль залишається за органами Держгеокадастру. На цьому наполягають у більшості поправок і пропозицій, які надійшли до другого читання.

Загальну позицію з цього приводу по-суті висловив член комітету, народний депутат Вадим Івченко: «Виважена позиція, коли розпоряджатися землями будуть органи місцевого самоврядування, а контроль правомірності цих дій буде за державою. Не може все бути в одному місці. Сьогодні контролююча організація — це Держгеокадастр, колись була Держсільгоспінспекція, завтра — все, що завгодно, але державне».

Єдині питання цього блоку, в чому парламентарії ще не досягли згоди, — чи матиме право державний інспектор певного органу місцевого самоврядування самостійно накладати штраф за правопорушення, або ж до цієї справи треба залучати Держгеокадастр. Також депутати ще не визначилися, яким буде порядок оскарження постанови інспектора — відразу судовий, або спочатку у органах ДГК.

На засіданні комітету прийшли до висновку щодо додаткового вивчення цих питань.

Інтерв'ю
Президент УАВК Микола Пономаренко
На ринку картоплі зараз — ажіотаж, якого не траплялося майже 10 років. Споживачі занепокоєні неврожаєм і закуповуються картоплею на сезон — цілими мішками. Виробники (перш за все городники) нарікають на неврожай. Відтак Україна вперше за... Подробнее
КАБП
Завдяки проведенню реформ, Україна сьогодні має найбільший за останній час інвестиційний потенціал. До найважливіших міжнародних партнерів України належить Канада.

1
0