Спецможливості
Технології

Особливості побудови зерносховища під ключ

21.12.2020
15388
Особливості побудови зерносховища під ключ фото, ілюстрація

Будівництво елеватора — це складний, тривалий та, найголовніше, вартісний проєкт, який вимагає від замовників високого рівня обізнаності та значної витримки під час вибору обладнання. Тож аби бути впевненими, що кожна ваша гривня не буде витрачена марно, потрібно звертатися до професіоналів своєї справи, які працюють із елеваторним обладнанням від провідних світових виробників і мають тривалий успішний досвід реалізації таких проєктів в Україні.

 

 

 

 

Один із таких — ТОВ «Зернові комплекси та системи», що вже понад десять років спеціалізується на проєктуванні та будівництві елеваторів (зерносховищ) «під ключ» і поставці широкого спектру технологічного обладнання (зерносушарки, норії, конвеєри тощо). В компанії впевнені, що оснащення елеваторів якісним обладнанням — головна передумова економічної та довготривалої роботи елеватора. Наразі компанія пропонує лише найкращі світові та вітчизняні рішення для компонування елеватора. До бізнес-портфеля входить продукція таких компаній, як Strahl (зерносушарки), Symaga та ЮгЕлеватор (силоси), Metalmont (норії та транспортне обладнання) та інших.

«Серцем» будь-якого елеватора є зерносушарка. Тож до вибору цієї найважливішої частини комплексу потрібно підходити дуже зважено й відповідально. Поспішне, ретельно не продумане рішення може обернутися для господарства не просто великим клопотом і головним болем для керівництва, а й марнуванням коштів. А подумати є над чим, адже лінійка цих зерносушарок досить велика — наразі на ринку України представлено машини, які потребують від 1 до 17 Мвт теплової потужності. Розглянемо особливості сушарки від Strahl.

Завдяки своїй технологічності, зерносушарки Strahl характеризуються простотою експлуатації, надійністю та високою економічністю: порівняно з аналогами, економія паливних ресурсів становить 20%, а електроенергії — 30%.

Цього року компанія представила сушарку з лінійки FRP, яка працює повністю в автоматичному режимі і має кращі економічні показники щодо витрати палива.

Нова зерносушарка має чотири зони для роботи із зерном і тому з легкістю долає будь-які стрибки вологості в повністю автоматичному режимі та дає змогу сушити зерно навіть високої вологості за один прохід. Операторові потрібно лише ввести в програму назву культури, яку плануємо сушити, та слідкувати за перебігом процесу — решту налаштувань сушарка виконає сама. Окрім зон попереднього нагріву зерна, його сушіння та охолодження, до конструкції цієї зерносушарки додано зону нормалізації зернової маси перед основним охолодженням, що сприяє високій якості продукту на виході. І якщо раніше представники компанії впевнено говорили, що сушіння за один прохід кукурудзи з вологістю 25-30% для сушарки — не проблема, то сьогодні можна впевнено сказати, що й вологість 50% — також не проблема.

До того ж для безпосереднього контролю робочого процесу всі параметри зерносушарки, такі як температура зерна в кожній зоні сушіння, температура агента сушіння (повітря), вологість зерна на виході, постійно відображаються на моніторі комп’ютера зерносушарки. Також спеціалісти компанії розробили та впровадили в робочий процес зерносушарки спеціальний алгоритм визначення та фіксації пожежонебезпечних ситуацій, що дає змогу попередити загоряння матеріалу та подальший вихід із ладу сушильного обладнання. Окрім цього, на панелі комп’ютера відображаються режими роботи всього допоміжного обладнання зерносушарки. Для аналізу робочого процесу передбачено можливість архівації даних сушіння зерна низки культур за попередній період.

Із урахуванням потреб ринку та природного бажання фермерів зекономити на сушінні зернових культур із використанням альтернативного палива компанія «Зернові комплекси та системи» надає можливість замовникові комплектувати італійські зерносушарки автоматизованими теплогенераторами вітчизняного виробництва компанії Greco Group, із якою вона співпрацює вже доволі тривалий час.

Окрім системи рекуперації тепла, зерносушарки Strahl уже в базовій комплектації оснащені також іншими системами та механізмами, які дають змогу досягти високих економічних і екологічних показників. Наприклад, усі зерносушарки оснащені системами перманентного (постійного) пилоосадження (вони дають змогу значно — до 80% — зменшити викиди пилу в навколишнє середовище). Такий результат досягається завдяки застосуванню підвентиляторних жалюзі, які зачиняються автоматично в процесі вивантаження зерна, та глушників шуму на вихідних верхніх вентиляторах. Ці технічні особливості дають можливість установлювати зерносушарки навіть у межах міста, що є досить актуальним питанням для великих портових і залізничних елеваторів.

Важливим фактором ефективної роботи зерносушарки, особливо в холодну пору року, є утеплення зерносушильної оцинкованої колони, що запобігає неефективному використанню теплоносіїв і, відповідно, перевитраті вартісного палива. Крім того, варто зазначити, що внутрішня частина повітропроводів виготовлена зі стійкого до дії агресивного теплого й вологого середовища матеріалу ALUZINK і нержавіючої сталі.

Окремо слід сказати про особливості руху повітряних мас, траєкторії яких розраховані таким чином, щоб забезпечити високу якість сушіння й унеможливити виникнення процесів самозаймання сировини. Нижній вентилятор захоплює тепле повітря, що пройшло крізь зерно в зоні охолодження, й спрямовує його в зону змішування, що розташована високо над пальником. Це запобігає загорянню дрібних домішок, що містяться в цьому повітряному потоці (здебільшого в сушарках із рекуперацією повітряні потоки містять пил, лушпиння й бруд, які повертаються прямо на пальник, багаторазово збільшуючи ризик загоряння). Крім того, за потреби можна вимкнути нижній рекупераційний вентилятор під час сушіння олійних культур.

 

Компанія Strahl працює із середини 70-х є світовим лідером у розробці та виробництві зерносушильного обладнання. Її зерносушарки поставляються практично в усі країни світу.

Продуктова лінійка шахтних зерносушарок Strahl (серія FR) представлена досить широко. Вона має 24 моделі продуктивністю від 6,34 до 80 т/год (кукурудзу вологістю 28% підсушують до 14%; режим — «сушіння-охолодження»), які бездоганно справляються із сушінням усіх типів зернових, олійних і бобових культур.

Зерносушарки Strahl виготовлені тільки з найякісніших матеріалів. Зовнішні панелі шахти — з гальванізованої сталі, а внутрішні — зі сталі Aluzink. Це унікальний метал, що здатний до «самовідновлення» тріщин і пошкоджень. Крім того, він утричі стійкіший до корозії, ніж звичайне оцинкування, а відтак значно подовжує термін служби зерносушарки.

Весь процес виготовлення зерносушарок Strahl повністю автоматизований. Наразі на заводі працює 22 особи включно з директором, який водночас є і власником підприємства.

Щороку компанія випускає до 85 сушарок різної потужності та продуктивності. Зокрема, торік компанія «Зернові комплекси та системи» в Україні реалізувала та ввела в експлуатацію 16 зерносушарок Strahl.

Інтерв'ю
Кукурудза сьогодні є стратегічною культурою, що вирощується майже у всіх кліматичних зонах України. Насичення сівозміни кукурудзою та відсутність системи інтегрованого управління шкідниками сприяють збільшенню кількості шкідників і... Подробнее
Ірина Чернишова
Зараз стрімкі зміни, передусім у технічній сфері, охопили навіть аграрний сектор, який має репутацію чи не найконсервативнішої галузі економіки. Не дивно, що часто зусилля власників господарств, спрямовані на впровадження змін, зустрічають... Подробнее

1
0