Новини
Осінній захист озимих зернових: як убезпечити посіви перед зимівлею, – експертна думка
06.09.2024
506
Українські фермери стоять на порозі осінньої посівної кампанії озимих культур. Суттєве місце в структурі майбутніх посівів складатимуть зернові колосові культури, зокрема, озима пшениця. Хоча через екстремальну спеку польові роботи відкладаються, задуматися про майбутній захист озимих культур варто вже зараз. Тим більше, що погодні умови сезону-2024 року ще раз підкреслили – правильний захист посівів дає можливість рослинам ефективно розвиватися і витримувати навіть суттєві погодні негаразди.
Перш за все, агрономам варто звернути увагу на насіння, яке буде використовуватися під час посіву. Оброблене насіння із засобами захисту та стимуляторами росту, які знаходяться на насінині під час посіву, забезпечує повноцінний комплексний захист від ризиків, які пов'язані з ґрунтовими шкідниками і хворобами, захворюваннями насіння, а також тими шкідниками, які вражають рослини на перших фазах розвитку культури, коли ураження хворобою може призвести до часткової та повної загибелі посівів. Убезпечити від цього, зокрема, може новий інсекто-фунгіцидний препарат Тібарі™ ™ з портфоліо міжнародної науково-дослідницької компанії Corteva Agriscience, створений на основі трьох діючих речовин – флудіоксанілу, дифеноконазолу та імідаклоприду.
Але захищені під час перших стадій розвитку рослини потребують захисту і надалі. Традиційно фермери нехтують гербіцидним захистом восени, розраховуючи на те, що багато бур’янів в полі вже не буде. Але це помилкова стратегія, адже багато бур’янів вегетують протягом вересня-жовтня і, наприклад, підмаренник чи кучерявець сходять разом з озиминою, восени починає рости падалиця ріпаку, який в сівозміні часто передує зерновим колосовим культурам. Всі вони конкурують з зерновими за живлення, за вологу, якої обмаль, погіршуючи ріст і розвиток культур. А попереду зима, куди рослини мають зайти добре і правильно сформованими і захищеними. Окремої уваги слід приділити контролю метлюгу звичайного та інших озимих бур’янів, які активно збільшують свою присутність в посівах саме озимих зернових. Тому тут в залежності від потреб кожного поля в нагоді стануть такі рішення від Corteva як Квелекс™, інноваційний гербіцид для ефективного контролю широкого спектру двосім'ядольних бур'янів в посівах зернових колосових культур, чи Паллас™ Екстра, новий крос-спектр гербіцид проти поширених злакових, включаючи метлюг, та дводольних бур’янів. Фермери дуже високо оцінюють можливості, які дають їм ці продукти. «Я вже три роки використовую гербіциди від Corteva на зернових культурах і дуже задоволений результатом, який отримую. Це важливо, адже не завжди легко підібрати ефективний засіб, який дасть потрібний результат», - переконаний Володимир Науменко, заступник директора ПП «Чайківка» (Житомирська область).
Треба звернути увагу і на захист від шкідників, що протягом теплої осені можуть суттєво нашкодити полям. Наприклад, це злакові мухи, чи попелиці, які пошкоджують листя та стебла і дають можливість хворобам та вірусам проникнути в рослину. Особливо це небезпечно для ранніх посівів – тільки рослини сходять, голодні шкідники активізуються і вражають зернові. Щоб запобігти цьому, варто звернути увагу такі інсектициди від Corteva як Джеронімо™, створений на основі ацетаміприду та біфентрину з швидкою та тривалою дією проти широкого спектра сисних і листогризучих шкідників, та новий Ріджбек®, що містить дві діючі речовини – Isoclast™ active та біфентрин – і діє проти широкого спектра листогризучих та сисних шкідників, зокрема багатьох видів попелиць. «Я вже два роки широко використовую Джеронімо™ і можу сказати, що це один з найефективніших препаратів, який показує саме той результат, який від нього очікуєш», - переконаний Руслан Полуденний, агроном ТОВ «Агротрейд Груп» (Київська область).
І ще один акорд в комплексному захисті – фунгіциди, які особливо потрібні під час затяжної осені, коли є загроза, наприклад, борошнистої роси. У такому випадку Corteva пропонує агровиробникам Таліус® – унікальний фунгіцид для контролю борошнистої роси в посівах зернових колосових культур з ефектом імуномодулюючої дії.
Осінь – це період, коли треба створити міцне підґрунтя, побудувати міцний фундамент, який надалі триматиме будинок. Для рослини треба створити умови для росту і розвитку восени і входження в зиму, щоб вона нормально перезимувала. Тоді взимку фермерам можна буде не хвилюватися за свої поля, а навесні отримати гарні міцні сходи, які обіцятимуть гарний врожай.
Автор: Павло Голосний, менеджер з агрономічної підтримки використання засобів захисту рослин Corteva Agriscience в Україні.
Попередня стаття
Наступна стаття
Читайте також
Інтерв'ю
Із кожним роком земельне питання стає все гострішим. Часто-густо законодавчі акти ініціюють і реалізують люди дуже далекі від землі і сільського господарства. Тож 2004 року задля захисту прав власників паїв і подолання корупції та... Подробнее
Компанія «Нертус» активно розвиває два напрямки. Перший — насінництво гібридів соняшнику й кукурудзи сербської селекції. Другий — ЗЗР та мікродобрива. На сьогодні в портфелі компанії «Нертус» вже 70 препаратів для зернових, зернобобових,... Подробнее
Статті