Спецвозможности
Новости

Окупанти розбомбили та пограбували горіховий сад на Сумщині

01.06.2022
437
Окупанти розбомбили та пограбували горіховий сад на Сумщині фото, иллюстрация

Поки власник ТОВ «Сумський сад» захищав Суми в лавах тероборони, окупанти вкрали в його господарстві сільськогосподарську техніку та нищили насадження.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на допис на facebook сторінці президента Української горіхової асоціації Геннадія Юдіна.

ТОВ «Сумський сад», що в селі Сад біля Сум, є найпівнічнішим промисловим горіховим садом України. Загальна площа насаджень становить 33 га, з яких 28 га відведено під горіх волоський, а на 5 га висаджений фундук.

Сад кілька разів переніс артилерійський обстріл та ракетне бомбардування. При розмінуванні саду була виявлена бомба, що не розірвалася. Осколками пошкоджено та знищено деякі дерева, перебита система зрошення.

«Дуже погано інше — ці варвари, тікаючи з нашої землі вкрали мою сільгосптехніку, закриту в господарському блоці саду: косарку, багатофункціональну сенсорну ґрунтофрезу, розламали фертигаційний вузол крапельного зрошення, забрали все цінне і дороге. Залишився тільки трактор, який був в іншому місці — я його взимку, перед війною віддав на технічну діагностику та ремонт», — розповів власник саду Максим Кононенко.

Нині Українська горіхова асоціація складає реєстр пошкоджень горіхових садів України внаслідок військових дій.

«Фіксація та оцінка завданих збитків зараз необхідна для напрацювань можливостей компенсації в подальшій відбудові садівництва», — зазначив Геннадій Юдін.

Интервью
Государственная служба по вопросам безопасности пищевых продуктов и защиты потребителей (Госпродпотребслужба) официально работает в Украине с февраля 2016 года. Служба была образована в соответствии с
Николай Горбачев, руководитель New World Grain Ukraine (Soufflet Group), президент Украинской Зерновой Ассоциации
Для успешного ведения агробизнеса мало вырастить и собрать хороший урожай, нужно еще уметь его продать. Об основных принципах работы зернового трейдинга в Украине propozitsiya.com рассказал

1
0