Спецможливості
Новини

Обсяги виробництва пшениці виправдають песимістичний сценарій, - експерт

26.07.2017
1310
Обсяги виробництва пшениці виправдають песимістичний сценарій, - експерт фото, ілюстрація
На світовому ринку Україні, в разі меншого врожаю проводити демпінгову політику, буде набагато складніше. Додатковий тиск українське зерно відчуватиме з боку російського

Попередні прогнози аналітиків щодо обсягів виробництва пшениці в Україні в 2017 році коливаються в діапазоні 23,5-25,5 млн т. Проте, експерт аграрного ринку Марія Колесник схиляється до більш песимістичного сценарію: валовий збір - на рівні 23,9 млн т, а майбутній пшеничний експорт - до 13,5 млн т, пише propozitsiya.com з посиланням на газету "АгроМаркет".

Не краща ситуація, за її словами, очікується й на ринку ячменю, де обсяг виробництва, швидше за все, впаде до 7,5 млн т. Як наслідок, увесь запропонований на експорт ячмінь буде вивезено ще до середини лютого.

Робити прогнози щодо майбутнього врожаю кукурудзи трохи зарано, вважає експерт. Наразі є висока ймовірність, що саме вона, як це вже було у 2013–2015 роках стане тією рятівною паличкою, яка витягне наш майбутній зерновий експорт.

Що ж до ціни, то тут, за словами М. Колесник, не все так погано, як зазвичай сільгоспвиробникам здається на старті нового сезону. Маємо приріст закупівельної ціни: майже на 20% на продовольчу пшеницю в портових елеваторах (у перерахунку на іноземну валюту) й на 15% на фуражне зерно (пшеницю та ячмінь) проти такого ж періода торік. Порівнювати поточні ціни на кукурудзу із аналогічними станом на кінець червня минулого року недоцільно, оскільки цей ринок ще перебуває під тиском чинника рекордного виробництва і більш зрозуміла ситуація буде вимальовуватися ближче до нового сезону.

На світовому ринку Україні, в разі меншого врожаю проводити демпінгову політику, буде набагато складніше. Додатковий тиск українське зерно відчуватиме з боку російського, оскільки надлишок пропозиції у наших північних сусідів зазвичай супроводжується жорстким демпінгом та агресивною торговою політикою.

Світове виробництво пшениці в 2017/18 МР USDA оцінює (у своєму червневому прогнозі) на рівні 739,5 млн т проти 754,1 млн т у 2016/18 МР. Утім, погодні катаклізми можуть суттєво скоригувати цей прогноз у бік зменшення (навіть до рівня показника 2015/16 МР - 737 млн т). Зокрема, через погодний чинник прогнози виробництва пшениці в США скориговано до скромних 49,6 млн т (проти торішніх 62,9 млн т). Єдиний чинник, який поки що стримує цінове ралі, - це найвищий за останні 29 років рівень перехідних залишків пшениці в США, він становить 31,6 млн т.

Серед тих, хто цього року, швидше за все, виграє основні дивіденди пшеничного ринку, буде Європа. Вона має неабиякі шанси повернути собі лідерські позиції серед країн-експортерів. У країнах ЄС прогнозують високий урожай обсягом 150,8 млн т, а виробники з ЄС матимуть перевагу через проблеми у найближчих конкурентів.

Інтерв'ю
Оцалюк Олесь Анатолійович – директор ФГ «Фортуна Агро-Д», що в смт Антоніни на Хмельниччині. В обробітку біля 1500 га ріллі та одні з кращих результатів для даної зони вирощування сільгоспкультур. Як це йому вдається – він люб’язно... Подробнее
Український агрокомплекс відзначає експортна орієнтованість. Тому логістична складова для аграріїв має не менше значення, ніж власно агровиробництво. Зокрема, протягом врожайного минулого року обсяги перевалки зерна в українських портах... Подробнее

1
0