Обмеження експорту індійського рису вплине і на український ринок
Індія запровадила 20% мито на експорт білого й коричневого рису, а також заборону на вивезення подрібненого рису. Ці обмеження стосуватимуться приблизно 60% всього обсягу індійського експорту.
Про це пише propozitsiya.com з посиланням на mind.ua.
Уряд Індії стурбований скороченням площі рисових полів на 34,37 млн га, що на 8,3% менше, ніж роком раніше, через несприятливі погодні умови.
За прогнозом USDA, виробництво рису в Індії у 2022–2023 сільськогосподарському році може знизитися вперше з 2015–2016 років. Експортні ціни на рис з Індії зросли на 12% — до $2,6 млрд у І кварталі цього фінансового року порівняно з попереднім.
Передбачається, що прямої заборони не буде, обмеження діятимуть у вигляді експортного мита в розмірі 10–15% на відвантаження подрібненого рису.
Особливо підкреслюється, що інших видів рису заборона не торкнеться, оскільки в країні сформовані значні запаси — Державна продовольча корпорація Індії на 1 серпня мала 41 млн тонн цієї зернової культури.
Дроблений рис в основному використовується як корм у птахівництві, для виробництва етанолу, а в деяких бідних країнах (переважно африканських) його вживають у їжу.
Протягом останнього десятиліття Індія є найбільшим у світі експортером рису з часткою ринку 40%. У 2021 році Індія експортувала 21,5 млн тонн рису, у тому числі 3,6 млн тонн подрібненого рису. Найбільшими покупцями є Китай, обсяг закупівель якого в 2021 році склав 1,1 млн тонн, а також Бангладеш, Бенін і Непал.
Будь-які обмеження, які застосовує гравець із часткою ринку в 40%, неминуче позначаються на світовій кон'юнктурі. Зростання цін на рис у разі індійського ембарго неминуче.