Спецможливості
Новини

Нові рішення Укрзалізниці збільшать вартість перевезення зерна

03.09.2020
636
Нові рішення Укрзалізниці збільшать вартість перевезення зерна фото, ілюстрація

В Укрзалізниці з метою підвищення доходів компанії вирішили скасувати маршрутні перевезення, збільшити кількість малодіяльних станцій та підвищити ставки за користування власними вагонами й коефіцієнти порожнього пробігу. Про це пише propozitsiya.com з посиланням на graintrade.com.ua.

Фахівці вважають, що це призведе до зростання вартості залізничних перевезень вже у вересні. 

Збільшення кількості вагонів-зерновозів у власності приватних перевізників призвело до того, що вагони Укрзалізниці використовувалися лише на 20-30%. Щоб підвищити доходи компанії, була ухвалена низка відповідних рішень. Так, за даними Центру транспортної логістики, з 18 вересня Укрзалізниця припиняє дію Договору про перевезення вантажів на особливих умовах, а також скасовує рух маршрутних поїздів за встановленим розкладом. Наприкінці травня Антимонопольний комітет України рекомендував компанії відновити рівні умови для всіх учасників ринку перевезень вантажів залізничним транспортом, тому що запроваджені раніше УЗ графіки руху маршрутних поїздів створило незручності при перевезеннях вантажів для окремих підприємств.

Нагадаємо, що подібні графіки були запроваджені рік тому, а у жовтні 2019 р. компанія отримала заявок на відправлення вантажів на вдвічі більшу кількість, ніж могла виконати. Обмеження на пересування порожніх вагонів та їх обов’язкова обробка в портах не дозволяли виконувати більше 450 відправлень за графіком на місяць. Хоча запровадження графіків збільшило обсяг залізничних перевезень у 2019 р та вдвічі підвищило оборотність вагонів у порівнянні з нормативними цифрами, що було схвалено вантажовласниками. 

Також Укрзалізниця днями оновила перелік малодіяльних станцій, до якого включено 248 станцій.

Інтерв'ю
У 2-3 рази менше проходів техніки по полю. До 70 % менше витрат (вартість техніки для підготовки ґрунту та паливо)
Застосування технології смугового обробітку у зонах ризикованого землеробства допомагає досягати стабільних врожаїв Клімат вимагає особливого підходу Вже близько половини сільськогосподарських угідь України можна віднести до зони... Подробнее
Малі запаси вологи та відсутність опадів в період березень-квітень формують певні обмеження для вирощування даної культури. Так, на 10 квітня ц. р. залежно від типів грунтів, у південних регіонах, запаси вологи складали в метровому шарі 60... Подробнее

1
0