Спецможливості
Новини

Нові покоління – нові тренди в харчуванні

05.01.2018
2022
Нові покоління – нові тренди в харчуванні фото, ілюстрація
Нові покоління – нові тренди в харчуванні

Зростання серед загальної маси споживачів представників т. зв. покоління Z, а віднедавна – і покоління «міленіалів» (народжених на рубежі тисячоліть) зумовлює революційно нові тренди на ринку продуктів харчування. Про це розповів фахівець голландської маркетингової фірми TrendsActive Альян де Бур, передає propozitsiya.com.

Одна з таких тенденцій – розширення і урізноманітнення пропозиції перекусів. Тепер у якості перекусів пропонуються не тільки чіпси чи шоколадки, а й овочі та фрукти, відповідним чином упаковані. Це пояснюється тим, що останнє покоління настільки розніжене й розледачіле, що лінується приготувати навіть напівфабрикат: зараз потрібна їжа в готовому вигляді, яку можна споживати, не відриваючись від монітора чи смартфона. Купити продукти вони теж розраховують, натиснувши одну кнопку на смартфоні, лінуючись ходити чи їздити до супермаркета навіть раз на тиждень. Тому й зростають продажі продуктів через інтернет. Також відмінними рисами обох поколінь називають егоцентричність, що змушує виробників і маркетологів ще більше догоджати індивідуальним смакам споживачів.

«Міленіали» виросли в надзвичайно безпечних і благополучних умовах у маленьких родинах, де часто були єдиною дитиною, а, значить, перебували в центрі уваги і з самого малечку звикли, що їм в усьому догоджають і підкреслюють їхню особливість. «Тож і продукт вони хочуть особливий», - пояснює голландський фахівець. Як приклад він приводить одну іспанську компанію, яка пропонує споживачам через Інтернет замовити власний мікс соків у індивідуальній упаковці.

Ідею особливості разом з іще однією властивістю поколінь «Z» і «міленіалів» - любов’ю до високих технологій – беруть на озброєння фахівці з маркетингу продуктів харчування. Тож з’являються такі екзотичні маркетингові прийоми, як муляж овоча на полиці, котрий при доторку до нього починає розповідати історію про те, як дана партія овочів вирощувалася. Продавці інших продуктів застосовують навіть окуляри доповненої реальності, через які можна побачити короткий ролик про вирощування продукту і його шлях на полицю магазину.

Прагнення до чогось особливого зумовлює те, що представники цих поколінь частіше відвідують спеціалізовані магазини і рідше – супермаркети.

Ще однією особливістю вищезгаданих поколінь є поширення вегетаріанства. Зараз це зумовлює не тільки витіснення овочами м’яса, навіть на вечерю, а й появі завдяки новітнім технологіям нових страв, таких, як «Томіто» - бургер, в якому м’ясо замінене помідорами, яким надано смак, максимально схожий зі смаком м’яса.

Богдан Малиновський, b.malinovskiy@univest-media.com

Інтерв'ю
В Україні дедалі частіше говорять про смерть аграрної науки, і про неефективність роботи НААН. Про можливі варіанти виходу науки із кризи та про перспективні розробки науковців у інтерв`ю propozitsiya
ТОВ «Дніпро-99» — це релоковане підприємство. З 1999 року успішно працювало на Херсонщині, там обробляли 200 га землі, вирощували овочеві культури (моркву, редиску, цибулю яру та озиму, столові буряки, коренеплідну селеру, солодкий перець... Подробнее

1
0