Спецможливості
Новини

Новий "Вектор" для українського поля

05.06.2008
799
Новий "Вектор" для українського поля фото, ілюстрація
У день, коли відомий у всьому світі виробник комбайнів — компанія “Ростсільмаш” — святкувала своє 75-річчя (23 липня), у Ставищанському районі Київської області проходив семінар, присвячений питанням технічного забезпечення зернозбиральних робіт. І так сталося, що відповіді на більшість із цих питань було дано саме представниками компанії-ювіляра, які взяли участь у семінарі.

Почувши, що в програмі ставищанського семінару “Ростсільмаш” запланував демонстрацію свого найновішого зернозбирального комбайна “Вектор”, участь у ньому забажала взяти майже сотня керівників і спеціалістів навколишніх господарств, науковців, представників преси. Новина про початок серійного виробництва цієї надсучасної машини облетіла всі зерносіючі господарства ще на початку літа, проте бачити її в ділі, напевно, доводилося далеко не всім.
Господарем семінару виступила компанія “Інтерагроінвест” — один з найбільших на Київщині виробників сільгосппродукції. В обробітку компанія має 27 тис. га ріллі, з них ранніми зерновими цього року було зайнято 14 тис. га. Зрозуміло, що такі обсяги робіт вимагають від підприємства високого ступеня технічної оснащеності, й “Інтерагроінвест” цим вимогам прагне відповідати. Так, нинішнього року ним було придбано 12 зернозбиральних комбайнів “Дон-1500Б” та два кормозбиральні “Дон-680”. Орієнтацію на цю торгову марку директор компанії Петро Петрук пояснив так: “Дон-1500” коштує 400 тис. грн — це утричі дешевше від імпортної машини того самого класу. Отож, виходячи із співвідношення ціни та якості, ми віддаємо перевагу “Донам”.


Як засвідчив директор компанії “Донснаб” (офіційного дистрибутора машин “Ростсільмаш” в Україні) Андрій Смердов, техніка з Ростова-на-Дону, а тим більше нові її зразки, цього сезону є великим дефіцитом: партії комбайнів розпродуються ще до надходження на територію України. У зв’язку з цим учасники семінару звернулися до директора з регіонального розвитку Торгового дому “Ростсільмаш” Олексія Неаронова з проханням, щоб зернозбиральних комбайнів в Україну надходило більше.
До речі, спеціалісти “Ростсільмашу” переконані, що перехід компанії на новий модельний ряд комбайнів серйозно вплине на розстановку сил на світовому ринку зернозбиральної техніки. Адже під час підготовки “первенця” цього ряду — “Вектора” — було здійснено технологічне переозброєння підприємства, запроваджено технології об’ємного проектування, лазерного різання листа і гнуття деталей на верстатах з ЧПУ, що дало змогу скоротити терміни підготовки виробництва у 2,5 раза, а, головне, — створити сучасну і цілком конкурентоспроможну машину.
Отже, кілька слів про можливості комбайна “Вектор”. Його продуктивність щодо зерна становить 11–12 т/год. Машина комплектується жниварками із захватом 5, 6, 7 і 8,6 м; ширина захвата підбирачів — 2,75 і 3,4 м. Загальна площа сепарації — 9,84 м2. Місткість бункера для зерна — 6 м3, швидкість його розвантаження — 42 л/сек.
“Вектор” призначений для збирання зернових колосових культур прямим та роздільним комбайнуванням, а з використанням додаткових пристроїв — для збирання зернобобових, круп’яних, дрібнонасінних культур, соняшнику, кукурудзи на зерно, насіння трав. Завдяки своїм конструктивним особливостям “Вектор” найбільш ефективний у регіонах з проблемним агрофоном і середньою врожайністю зерна (20–40 ц/га), він упевнено працює на полях зі складним рельефом, в умовах підвищеної вологості, покрученості й засміченості хлібів.


Надійність “Вектора” підкріплена ще й тим, що його вузли і деталі мають високий (до 80%) спупінь уніфікації з іншими моделями комбайнів компанії “Ростсільмаш”. Водночас “Вектор” комплектується новим економічним двигуном потужністю 210 к.с., що відповідає вимогам “Євро-1”. Збільшено до 540 л місткість паливного бака, завдяки чому час роботи комбайна без дозаправки перевищує 17 годин.
Комфортабельність кабіни “Вектора” відповідає запитам найвимогливіших користувачів. Завдяки додатковій шумоізоляції і віддаленості двигуна досягнуто унікально низьких рівнів шуму та вібрації. Центральне розміщення кабіни і більша площа засклення створюють повний огляд робочої частини жниварки. Багаторежимний кондиціонер, регульоване сидіння і гідропідсилювач керма роблять роботу комбайнера максимально зручною. Уперше в комбайнобудуванні застосовано псевдосенсорну панель управління технологічними процесами.


Олексій Неаронов, директор з регіонального розвитку Торгового дому “Ростсільмаш”:
“Вектор” — це зернозбиральний комбайн з центральним розміщенням кабіни. Він має сучасне компонування: кабіна–бункер–двигун. І це перший наш комбайн у четвертому класі, тобто продуктивністю 11–12 т/год. Крім того, ми маємо нині “Ниву”, що є класом “молодша”, і “Дон”, що є “старшим”.
“Вектор” ввібрав у себе весь досвід “Ростсільмашу”, тобто усі ті напрацювання, які створили популярність “Дону-1500”. Але зроблено і багато удосконалень, що лежать у контексті тенденцій світового комбайнобудування. Йдеться про спеціально розроблену ергономічну й комфортабельну кабіну, про застосовані в конструкції паси й рукави високого тиску від найкращих світових виробників. Усе це дає нам підстави сподіватися, що машина на полях України працюватиме безвідмовно.
Нинішнього року ми лише починаємо випуск “Вектора”. Вважаємо, що він буде орієнтований передусім на Північну й Західну Україну, а також на фермерські господарства, де зернових збирають до 40 ц/га. З другого боку, тут, у компанії “Інтерагросервіс”, урожайність пшениці становить 50 ц/га, і це господарство готове купувати “Вектори”, оскільки переконане, що вони будуть ефективні. Тут розраховують, що цей комбайн збиратиме по 22 га за день, при цьому ощадливо витрачаючи дизпаливо, і давати таким чином усю ту ефективність, яку дає сучасний комбайн”.


Михайло Навроцький,
начальник управління сільського
господарства
Ставищанського р-ну:


“Збіжжя, напевно, буде дуже багато: розраховуємо десь на 80–90 тис. т по району. Проте забезпеченість технікою — чи не найгостріша проблема наших господарств. 80% їхнього парку становлять спрацьовані машини. Зокрема, маємо 138 “Нив”, яким 15 і більше років, несемо великі затрати з їх ремонту. І якщо не поновлюватимемо парк, то у найближчі роки матимемо ще більші проблеми. Звісно, імпортну техніку за мільйон і більше гривень сільгоспвиробник не купить. Тому приємно, що новий ростовський комбайн “Вектор” є, безумовно, доступнішою та ефективною машиною. Його технічні характеристики відповідають сьогоднішнім вимогам, а також тому врожаю, який ми виростили”.


Віктор Штепо, фермер (Росія):
“Відрадно бачити, що конструктори “Ростсільмашу” максимально врахували побажання комбайнерів. Просто з кабіни можна регулювати зазор підбарабання, є кнопка екстреної зупинки жатки, запроваджено реверс жниварки на випадок забивання хлібною масою. Усе це дає змогу здійснювати збиральні роботи практично безперервно, ефективно використовуючи кожну хвилину жнив”.
                                                          * * *
На закінчення цього звіту хотілося б зробити невеличкий ліричний відступ. Через сріблясте забарвлення і сучасний зовнішній дизайн комбайн “Вектор” відпочатку стали порівнювати з космічним кораблем. Тож хотілося б побажати йому якнайшвидше досягти своїх зірок — визнання хліборобами всіх країн як найефетивнішої машини на жнивному полі.

Інтерв'ю
Кооперація в агросекторі – це забезпечення зайнятості та соціальної інтеграції.  У світі кооперативи є елементом самодопомоги і отримують преференції від держави. 
Жнивна кампанія в Україні на стадії завершення. За прогнозами Україна має зібрати врожаю всіх сільськогосподарських культур в межах 70 млн тонн. Жнива на сході та півдні завершуються, захід України внаслідок дощів дещо із затримками збирає... Подробнее

1
0