Ноу-хау від «Агропромніка» — безпрограшний вибір агрономів
Багато агрономів уже навчилися використовувати у своїй роботі ад'юванти і прилипачі — речовини, які додають у розчин пестицидів перед обробкою рослин. В наступній статті пропонуємо дізнатись більше про роль ад'ювантів в сільському господарстві. Вони допомагають посилити дію ЗЗР, підвищують ефективність їх впливу. Справа в тому, що при обробці рослин або грунту пестицидами важливу роль має вода, чия низька якість здатна знизити ефективність обробки. Якщо вода є серйозно забрудненою, з високим рівнем кислотності і вмістом солей, для досягнення найбільш підходящого рівня рН — застосовуються ад'юванти.
Компанія «Агропромника», яка з 2002 року веде науково-виробничу діяльність, пропонує звернути увагу на свій ад'ювант і прилипач для рослин ЕКОГІД БіО ®, який містить 85% натуральних рослинних масел, інертних інгредієнтів, поверхнево активних речовин, стабілізаторів. Він бездоганний у приготуванні бакових сумішей із хімічними та біологічними засобами захисту рослин.
Основні характеристики:
— зменшення поверхневого натягу робочого розчину;
— поліпшення поширення і поглинання робочого розчину;
— збільшення майже в два рази контактної площі оброблюваної поверхні;
— створення стійкого покриття шляхом капсулювання д. р.;
— зменшення змивання атмосферними опадами (дощ, туман, роса) СЗР;
— мінімізація окислення киснем д.р.;
— стримування випаровування д. р. хімпрепаратів;
— зниження зносу крапель робочого розчину;
— поліпшення поширення і поглинання робочого розчину по всій поверхні, що підвищує рентабельність застосування ЗЗР;
– при додаванні ад'юванта ЕКОГІД БіО ® у бакову суміш відбувається процес рівномірного змішування і розподілу ЗЗР із водою, ця особливість дозволяє рівномірно наносити робочу рідину на контактну площу.
Прилипач для обприскування рослин ЕКОГІД БіО ® може використовуватися в бакових сумішах із гербіцидами, інсектицидами, фунгіцидами, регуляторами росту, протруйниками дозволеними для застосування в Україні. Виробник нагадує про необхідність перед застосуванням прилипачів для пестицидів або фунгіцидів попередньо перевіряти компоненти на сумісність. Не застосовувати з наступними діючими речовинами та їх похідними: діхлофлуанід, ціаназін, каптан, фентін ацетат. Витратна норма — 1,5-2,2 л/га.
* * *
У зв'язку зі світовою зміною клімату — глобальним потеплінням, яке супроводжується зниженням кількості опадів, підвищенням температури, різкими перепадами температури, відносна вологість повітря влітку в ряді регіонів України становить менше 30%, що негативно позначається на рості сільгоспкультур.
До препарату-помічнику можна віднести в першу чергу антітранспірант СОЛЮТИН — органічний полімер на натуральній основі, який застосовується для захисту сільгоспкультур при дефіциті грунтової вологи, стресі, перегрівах листового апарату (картоплі, кукурудзи, цукрових буряків, овочевих, баштанних і зернових культур) у вегетаційний період.
Також він незамінний для обробки саджанців перед їх висадкою у відкритий грунт, що підвищує їх приживлюваність, оберігаючи молоді рослини від осушення. Позитивний вплив препарату неодноразово було відмічено вченими в ході досліджень та аграріями на практиці, а саме:
— допомагає рослині протистояти несприятливим погодним умовам (посуха, високі атмосферні температури, сильні вітри, низька атмосферна вологість повітря або надмірно рясні опади);
— захищає культури від стресів, при яких рослини виробляють токсини, що уповільнює розвиток плодів;
— покращує якість фотосинтезу і процесу асиміляції;
— покращує фізіологічний стан культури;
— збільшує відносну тургоресцентність;
— пролонгує запаси вологи в грунті;
— подовжує вегетацію продовольчих культур на 7-12 днів;
— підвищує врожайність на 10-40%;
— покращує товарність, якість і біометричні показники врожаю;
— стійкий до атмосферних впливів (дощ, сонце, вітер, роса);
— не токсичний для грунту, бджіл та інших корисних комах розкладається грунтовими мікроорганізмами.
При використанні за призначенням екологічно безпечний.
Одним із кращих антітранспірантов на ринку є СОЛЮТИН. Його протягом 5 років випробовували вітчизняні вчені на польових культурах в дослідних господарствах НААН України (2011-2016 рр) і підтвердили високу біологічну ефективність СОЛЮТИНу.
Також було проведено польові випробування в 2016 році в ряді господарств, які знаходяться в різних кліматичних зонах України. Високі результати біологічної дії та економічної ефективності СОЛЮТИНу були зафіксовані на полях Індустріальної молочної компанії (ІМК), корпорації «Мрія», компанії «Ланна-Агро» та інших.
Пропонуємо подивитися як працює препарат СОЛЮТИН на відео, підготовленому компанією-виробником «Агропромника».