Спецможливості
Новини

Міндовкілля нарахувало $14 млрд збитків від руйнування Каховської ГЕС

11:00 • Вчора
129
Міндовкілля нарахувало $14 млрд збитків від руйнування Каховської ГЕС фото, ілюстрація
Збитки внаслідок підриву Каховської гідроелектростанції (ГЕС) сягнули близько $14 млрд, повідомила міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Світлана Гринчук.
 
Про це пише propozitsiya.com з посиланням на interfax.
 
«Якщо говорити про матеріальний бік цих збитків, то нараховано майже $14 млрд збитків, завданих руйнуванням Каховської греблі і втратою цих водних ресурсів», – сказала вона в інтерв'ю телеканалу "Рада".
 
Гринчук зазначила, що обсяг втрачених водних ресурсів можна порівняти з половиною запасів деяких африканських країн. І для України це також було відчутно, а тому все ще дуже актуальною є проблема водозабезпечення постраждалих регіонів.
 
Міністерка сказала, що просто зараз уряд працює над пошуком нових джерел постачання водних ресурсів і споруджує нові канали для постачання населенню якісної питної води. Крім того, залучають іноземних партнерів.
 
За словами міністерки, близько 30% природоохоронного фонду Херсонщини було затоплено й втрачено. Однак вона зазначила, що нині на цій території сформувалася особлива екосистема й природа поступово відновлюється.
 
«Звісно, були в нас очікування, що ця земля, яка залишилася після того, як вода пішла, деградує, але, на щастя, природа тут сама стала на бік України. Зараз у нас на цих територіях ростуть вербові ліси. Вона розвивається, звісно, по-іншому, але утворилася певна така особлива екосистема внаслідок цієї трагедії. Природа дійсно сама себе потроху відновлює», – сказала Гринчук.
 
Однак міністерка зазначила, що наслідки цієї катастрофи Україна відчуватиме ще довго.

<

Інтерв'ю
Ця мо­ло­да краси­ва дівчина гордо на­зи­ває се­бе донь­кою ферме­ра. Їхнє госпо­дарст­во «Геліос-1», що розта­шо­ва­не по­близу Каховки на Хер­сонщині, два ро­ки займається ви­ро­щу­ванням черво­ної квасолі, а торік стало навіть ліде­ром... Подробнее
Родіон Рибчинський, голова асоціації «Борошномели України»
Український ринок борошна незважаючи на негативні тенденції розвивається, для продукції відриваються кордони нових країн, а підприємства будують та оновлюють свої потужності. Про життя борошномелам