Спецможливості
Технології

Дискусія на актуальну тему

05.06.2008
965
Дискусія на актуальну тему фото, ілюстрація
Дискусія на актуальну тему

Проект “Безпека врожаю — здоров’я людини”, започаткований Агрохімічним комітетом Європейської Бізнес-Асоціації, підняв актуальну проблему контрабанди пестицидів, їх підробки на українському ринку. Ще актуальнішою бачиться ця проблема, коли йдеться про підготовку нашої країни до вступу в СОТ. Україні слід запровадити міжнародні правила торгівлі та звести нанівець ризики, пов’язані із застосуванням пестицидів і агрохімікатів. Для розв’язання цієї проблеми на державному рівні слід запровадити видачу довідки про регламенти застосування пестицидів, яка складена на підставі журналу обробки полів. Ведення журналу є обов’язковою вимогою Державних санітарних правил у разі застосування хімічних засобів захисту рослин. Така довідка має супроводжувати будь-яку продукцію як на внутрішньому, так і на зовнішньому ринках. Якщо такий документ вимагатимуть від виробників переробні підприємства, оптові покупці, трейдери, заготівельні підприємства й торгові заклади, тоді не виникне проблем на західному ринку, а на внутрішньому таку довідку з часом вимагатимуть не тільки зазначені вище підприємства, а й покупці. Це своєю чергою стимулюватиме виробника дотримуватися відповідного законодавства із захисту рослин і змусить його купувати пестициди через фірми та магазини й вимагати від них сертифікат якості на куплений пестицид. Тільки у разі, якщо споживач почне контролювати куплений товар, є можливість захиститися усім нам від підроблених, неякісних, а іноді й шкідливих пестицидів і контрабанди їх.

Нині різні міжнародні фонди пропонують проекти, гранти, де активно пропагується вирощування екологічно чистої продукції, без застосування хімічних пестицидів і агрохімікатів. На погляд фахівців, це вже другий крок, а першим є той, коли виробник здає продукцію з підтверджувальним документом щодо дати обробки, норми витрати і назви пестицидів, якими були оброблені посіви у процесі вирощування.

Контроль за регламентами використання препаратів, згідно з чинним законодавством, покладено на Державну станцію захисту рослин, за залишковим вмістом пестицидів — на ветеринарну медицину, санітарно-епідеміологічну службу та інспекцію із заготівлі та якості сільськогосподарської продукції.

Викладена позиція може не збігатися з позиціями організаторів проекту, спеціалістами різних міністерств, відомств, тому буде добре, якщо між нами на сторінках журналу “Пропозиція” розгорнеться дискусія, в якій й народиться істина.

О. Чоловська,
начальник Державної станції із захисту рослин Львівської області, головний державний інспектор
із захисту рослин

Інтерв'ю
Керівник сектору продажів ГК "БІОНОРМА" Мирослава Мазур
Нещодавно в Києві пройшла виставка «АгроВесна-2019», в якій взяв участь провідний вітчизняний виробник біопрепаратів — група компаній «БІОНОРМА». Про масштаби участі у виставці, її результати та також про те, що викликало найбільший... Подробнее
З року в рік умови для здійснення основного обробітку ґрунту стають все суворішими, але якісна підготовка ґрунту — це одна з головних передумов для отримання високих показників урожайності та, відповідно, прибутковості. В ТОВ «Ім. Богдана... Подробнее

1
0