Спецможливості
Новини

Німеччина профінансує розширення лабораторних потужностей для пришвидшення експорту зерна

21.06.2022
634
Німеччина профінансує розширення лабораторних потужностей для пришвидшення експорту зерна фото, ілюстрація

Україна не може розраховувати на те, що путін дотримає свого слова і надасть безпечний прохід зерновим судам, заявив міністр сільського господарства Німеччини Джем Оздемір.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на euractiv.com.

Блокада росією чорноморських портів України означає, що країна не може експортувати більшу частину свого зернового запасу, що сприяє дефіциту продовольства в залежних від імпорту регіонах світу та викликає занепокоєння щодо того, де має зберігатися новий врожай.

«Довіряти обіцянкам Путіна без будь-яких надійних, ефективних військових гарантій було б самовбивством для України», — сказав Джем Оздемір.

Останнім часом москва натякнула на можливість надання кремлем безпечного проходу українським зерновим судам через Чорне море в обмін на послаблення Заходом санкцій. Однак Україна, а також декілька її партнерів зустріли це з побоюванням, що росія може зловживати відкритими торговими шляхами для нападу на прибережні міста, такі як Одеса.

«Поки Путін блокує морський шлях, ми повинні використовувати й активізувати всі доступні альтернативи: дороги, залізницю та Дунай», — підкреслив Оздемір, додавши, що Німеччина не відступить від цього.

Щоб активізувати зусилля з вивезення української пшениці з країни через Дунай, міністр пообіцяв нові кошти для фінансування розширення лабораторних потужностей в українському місті Ізмаїл, розташованому на березі річки біля румунського кордону, щоб мінімізувати час обороту суден на кордоні.

Ключові слова: Німеччина, експорт зерна

Інтерв'ю
доцент Львівського національного аграрного університету, канд. с.-г. наук Ігор Дидів (ліворуч) і співвласник компанії "Тетра-Агро" Сергій Прокопенко (праворуч)
Доцент кафедри садівництва і овочівництва Львівського національного аграрного університету, кандидат сільськогосподарських наук розповів сайту «Пропозиція» про нові дослідження і їх результати.                     - Зараз пора літніх... Подробнее
Corteva Agriscience щорічно інвестує в наукові розробки близько 1 млрд доларів США. Компанія працює в понад 140 країнах світу, маючи майже 100 виробничих комплексів та понад 150 науково-дослідницьких центрів. В Україні Corteva виробляє... Подробнее

1
0