Спецможливості
Новини

Німецький стартап створює цукор без калорій

12.07.2018
1228
Німецький стартап створює цукор без калорій фото, ілюстрація

Savanna Ingredients у передмісті Кьольна отримав і запатентував у масовому виробництві цукор без калорій. Про це пише propozitsiya.com з посиланням на німецьке інтернет-видання farm.food.future.

Однак вихід нового продукту на європейський ринок, як пише німецьке видання, — ще попереду. Керівник проекту доктор Тімо Кох говорить: «У природі існує цукор без калорій — але в дуже малій кількості. Ми розробили технологію отримання у великих масштабах цукру без калорій з бурякового цукру». Це складна харчова технологія, на яку подала патент молода компанія. «В процесі очищення природного бурякового цукру його молекулярна структура змінюється, внаслідок чого цукор містить калорії. Під час метаболізму цукру в людському організмі останній бачить у цьому продукті лише постачальника енергії.

Як розповіли дослідники, їм прийшла в голову ідея замінити один цукор іншим, так само як звичний для нас білий цукор заміняють стевією чи іншими замінниками, що дають солодкий смак, але не містять калорій. Ілюстрацією може слугувати природний цукор — фруктоза (фруктовий цукор), що міститься, наприклад, в інжирі чи родзинках. Під час обмінних процесів, що відбуваються під впливом ензимів, просторова структура його молекули зберігається, отже, енергія не виділяється.

Калорійність 1 г нового продукту, який виробники назвали «Аллулоза», становить усього 0,2 ккал, тоді як звичного для нас цукру — 4 ккал, а оливкової олії — 9 ккал. Засновники стартапу розраховують, що європейські органи влади нададуть новому продукту статус «безкалорійного».

 

Переклав Богдан Малиновський, b.malinovskiy@univest-media.com

Інтерв'ю
Німець Дітріх Трайс уже 20 років живе й працює в Україні. За цей час він привів у країну інвесторів, які вклали сюди десятки мільйонів доларів. Останніми роками пан Дітріх працював директором агрофірми спочатку у одного, потім у іншого з... Подробнее
Керманичі вітчизняного АПК із високих трибун часто стверджують, як важливо розвивати малі й середні підприємства, сімейні ферми, запроваджувати переробку, та запевняють у всебічній підтримці таких виробників. Чи є підґрунтя в подібних... Подробнее

1
0