Чи не забагато видів помідорів у європейських супермаркетах?
Приємно, що в супермаркеті великий вибір продуктів – наприклад, різних сортотипів помідорів. Споживачі, однак, заклопотані чи неуважні, і розглядають ціну вже на касі, при покупці. Відповівдь на те як рітейлери вивчають споживчий попит у Європі propozitsiya.com знайшла на томатному форумі, де ділився досвідом менеджер категорії AGF німецької мережі супермаркетів Globus Тім Страбін.
«У Німеччині у нашій мережі на полицях – до 25 видів і сортів помідорів у будь-яку пору року. Є також п'ять видів органічних помідорів, і місцеві, які користуються неабияким попитом», – повідомив він і поскаржився, що подібне розмаїття ускладнює роботу AGF-сектора. «Людина просто хоче помідорів. І опиняється у 15-метровому проході. Що оберати? Найдорожче чи те, що купуєш зазвичай? – Це залежить від очікувань клієнта та вибору, який споживач зробить. Рітейлери, продавці fresh-продукції повинні знати, що саме люди шукають», – розповідає категорійний менеджер.
Близько 77% споживачів вирішують ще вдома, які помідори вони збираються купити, решта 23% роблять вибір у магазині. Понад половина клієнтів не знають, яку страву готуватимуть. Розмір помідора – найважливіший фактор. Саме по ньому споживач і вирішує, що робити з томатами. І нарешті покупці дивляться на ціну. Саме у цей момент у Globus є шанс, – переконаний фахівець.
У Globus хочуть тримати ситуацію під контролем, починаючи з полиць із продукцією, пропонуючи рецепти з різними способами використання помідорів. Також структурують полиці з різними типами упаковки та за ціновими категоріями. У межах Globus помідори поділяються на Gold Globus, середній ціновий діапазон та сорти зі знижкою. Продукція Globus Gold знаходиться на власній полиці в магазині. Вона постачається компаніями, які Globus інспектує персонально. Те ж стосується і місцевих продуктів. AGF, що виходить максимум за 40 км, має бути марковано спеціальною етикеткою «Gutes von hier» (Добре - звідси).
Globus постійно контролює, який оборот із 1м2 дає певний продукт. Ця інформація не тільки показує, що є важливим у кожному магазині, але і те, що клієнтам не подобається. Інформація про упаковку показує хто є виробником, що не настільки принципово. Тип упаковки привертає більше уваги. Є, наприклад, є магазини, де органічні продукти зовсім не «працюють». «Ми звертаємо увагу на це. Пропонуємо клієнтам органічні продукти за спеціальними цінами, щоб люди вводили їх у свій раціон».
Саме завдяки цим стратегіям і можливостям для Тіма Страбіна та торгівельної мережі Globus очевидним є одне: немає такого поняття, як надто багато сортотипів томатів. «Чим більша різноманітність, тим краще – доти, доки не усвідомите, що клієнт обтяжений вибором».
Переклад Оксана Козак