Названо області з найнижчими показниками урожайності озимої пшениці
Аналіз урожайності в розрізі областей в 2018 році свідчить про те, що ґрунтова відміна цьогоріч не стала визначальним фактором урожайності. Основною причиною низької урожайності зернових стали несприятливі погодні умови: холодна весна, яка уповільнила хід сівби ранніх зернових культур і відклала їхній збір, потім червнева посуха, яка охопила майже всі регіони України, відсутність опадів в окремих районах області протягом 40-50 днів поспіль істотно вплинули на рівень врожайності зерна, пише propozitsiya.com з посиланням на інформацію з сервісу «Урожай онлайн 2018».
Крім того, на показник урожайності впливає також і структура зернового клину. У районах, де посіяні значні площі гороху, урожайність зернових ранньої групи звичайно нижча, враховуючи, що горох найбільше постраждав від посухи.
За інформацією сервісу «Урожай онлайн 2018», озима пшениця найменшу урожайність показала у кількох областях України.
Найнижчі показники урожайності озимої пшениці виявились у таких регіонах:
Запорізька область — 2,5 т/га, де загалом намолочено 1600,3 тис. т;
Донецька область — 2,8 т/га, намолочено 936,2 тис. т;
Луганська область — 3,0 т/га, намолочено 827,52 тис. т.
Станом на 20 серпня збирання ранніх зернових та зернобобових культур проведено на площі 9,8 млн га (99% до прогнозу) при врожайності 34,7 ц/га, намолочено близько 34,1 млн тонн зерна нового врожаю. Про це інформує прес-служба Мінагрополітики.
Лідерами по кількості зібраної культури на 1 га виявились аграрії Хмельницької області, їм вдалося отримати 5,8 т/га, де загалом намолотили 1252,3 тис.т.
Що стосується озимого ячменю, то найменшу урожайність цієї культури показала Луганська область — 2,6 т/га, а найбільшу — Львівська з результатом 5,9 т/га.