Спецможливості
Новини

Найрентабельніша технологія вирощування конопель - комплексна

07.06.2017
19046
Найрентабельніша технологія вирощування конопель - комплексна фото, ілюстрація
Існує три технології вирощування конопель: вирощувати на насіння; для одержання високоякісного волокна («зеленцева» технологія); комплексна (на насіння і на стебло)

Існує три технології вирощування технічних конопель: вирощувати на насіння; для одержання високоякісного волокна («зеленцева» технологія); комплексна (на насіння і на стебло). Нарентабельнішою з них виявилася третя.

Дані по витратах на вирощування конопель, рентабельності та прибутку навів завідувач відділу маркетингу Інституту луб’яних культур НААН Олег Примаков. Установа практикувала у 2016 році всі три технології, пише propozitsiya.com з посиланням на kurkul.com.

Перша технологія - вирощування на насіння - передбачає отримання високоякісного насіннєвого матеріалу для реалізації за цінами базового насіння. При нормі висіву 15 кг/га або 1 млн/га при застосуванні комбайнового збирання, витрати на виробництво коноплепродукції у звітному періоді склали 11293,51 грн/га. При цьому прибуток складає 12706,49 грн або 112,5 %.

Друга технологія - «зеленцева» - менш рентабельна за першу, але передбачає отримання волокна найвищої якості. Норма висіву складає 100 кг/га або 6 млн/га. В Інституті витрати на вирощування і виробництво волокна склали всього 43821,68 грн/га. При цьому прибуток складав 27378,32 грн/га або 62,5%.

"Тобто, при меншій рентабельності, така технологія дає навіть більше прибутку у грошовому еквіваленті, ніж перша технологія", - зазначає О. Примаков.

Третя технологія передбачає вирощування конопель для двох типів продукції - насіння та треста. За словами науковця, при її використанні основні витрати лягають на мінеральні добрива, насіння і дизельне пальне.

Норма висіву при застосуванні цієї технології складає 50 кг/га або 3 млн/га.
Витрати на вирощування і виробництво волокна у звітний період, за підрахунками фахівців Інституту, склали всього 13460,80 грн/га. Прибуток - 24739,20 грн/га або 183,8%.

"Затрати на гектар в цій технології будуть середніми серед усіх трьох, а рівень рентабельності - найбільшим, адже отримуємо два види продукції", - підсумував О. Примаков.

В Україні в 2016 році коноплями було засіяно 3,5 тис. га, країна зайняла другу позицію за площами конопель серед європейських країн. Цього року прогнозують засіяти 6-7 тис. га. Основна причина такого стрімкого росту - високі рентабельність та ціна на продукцію коноплярства, а також попит на зовнішніх ринках. Основний недолік вирощування - потреба у спеціалізованій сільгосптехніці та великі затратить на виробництво та переробку.

Інтерв'ю
Валентина Потапова
Cьогодні група компаній «Штефес» добре відома в Україні. Засоби захисту рослин, що виробляє і реалізовує «Штефес», дали змогу тисячам українських аграріїв зберегти та зібрати мільйонні врожаї, примножити свої статки. Популярності компанії... Подробнее
Компанія Agrieye з'явилася тільки рік тому, але вже встигла вийти на ринки Перу, Еквадору, Пакистану, Малайзії, США, Норвегії, Кенії, Єгипту. Як говорить засновник і генеральний директор компанії AGRIEYE Андрій Севрюков: "Основний мій вид... Подробнее

1
0