Нам тут жити: «Повернись живим» збирає 175 мільйонів для розмінування країни
Фонд компетентної допомоги армії «Повернись живим» і компанія Київстар 24 травня стартували проєкт «Нам тут жити». Мета – зібрати 175 мільйонів гривень на забезпечення транспортом і всім необхідним для розмінування обладнанням, майном 146 інженерно-саперних груп у складі Сил підтримки ЗСУ.
Про це пише propozitsiya.com з посиланням на пресреліз Фонду «Повернись живим».
У рамках збору можна оформити підписку на щомісячний донат або зробити індивідуальний внесок на сайті ініціативи. Або долучитися, перерахувавши кошти на спеціальний рахунок у Monobank. Також Київстар виділяє на збір 20 000 000 гривень.
«За зміну сапер знешкоджує десятки вибухонебезпечних предметів. Звісно, за такого навантаження потребуємо обладнання для швидкого та якісного розмінування. Тож хочеться подякувати усім, хто долучиться», – каже Юлія «Ромашка», саперка ЗСУ.
Україна є найбільш замінованою країною світу, випереджаючи за цим показником Сирію та Афганістан. Мінами та не розірваними боєприпасами забруднені близько 30% нашої території. 400 тисяч гектарів сільськогосподарських угідь потребують розмінування, за оцінками ДСНС.
«Близько третини нашої території й усі прибережні води потребують розмінування. З подібними задачами у світі справляються десятиліттями. Тому важливо діяти якнайшвидше, – говорить директор фонду «Повернись живим» Тарас Чмут.
Сапери Сил підтримки ЗСУ працюють і на вже деокупованих територіях, і де точаться активні бойові дії. Вони очищують нашу землю від російських мін та залишків снарядів у величезних масштабах. І наше завдання — надати їм інструментарій, щоб могли робити це швидше, ефективніше і безпечніше. Придбані нами пікапи забезпечать мобільність саперних груп — автономне пересування країною бійців із усім потрібним майном. Із груповими й індивідуальними сумками сапера, металошукачами, щупами вони безпосередньо будуть розміновувати. Засоби зв’язку необхідні для координації підрозділів. Коптери і планшети – для аерофотозйомки, фіксації мінних полів, визначення координат небезпечних об'єктів. Весь перелік майна ми погодили із Командуванням Сил підтримки і військовими, які з ним працюють».