Спецможливості
Новини

НААН відновила статус Інституту сільського господарства степу

12.10.2018
1286
НААН відновила статус Інституту сільського господарства степу фото, ілюстрація

Національна академія аграрних наук повернула тепер вже колишній Кіровоградській сільськогосподарській дослідній станції статус Інституту сільського господарства степу. Про це повідомляє propozitsiya.com з посиланням на сайт НААН України. 

«Це єдина на Кіровоградщині наукова установа аграрного профілю, яка раніше певний час була дослідною станцією. Такий статус не відповідає тому внеску установи в розвиток аграрної науки в регіоні. Я вдячний керівництву і колективу за наполегливість», — сказав президент НААН України Ярослав Гадзало. 

З свого боку директор Інституту Ігор Семеняка подякував президентові академії за «щире спілкування, розуміння першочергових потреб науки та настанови на майбуття інституту». «Відновлення статусу було б неможливим без наполегливої підтримки голови Кіровоградської обласної державної адміністрації та директора Департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації», — додав керівник установи.

Довідка:

Інститут сільського господарства степу (тоді Аджамська сільськогосподарська дослідна станція) розпочала свою наукову діяльність у 1912 році. Впродовж понад столітнього періоду існування установа неодноразово перейменовувалася або реорганізовувалася. Так, розпорядженням Кабінету Міністрів України у 2005 році Кіровоградська державна сільськогосподарська дослідна станція була реорганізована у Кіровоградський інститут АПВ УААН. А у 2011 році шляхом реорганізації інституту була утворена Кіровоградська державна сільськогосподарська дослідна станція ІСГСЗ НААН. У 2013 році в результаті оптимізації мережі НААН утворена Кіровоградська державна сільськогосподарська дослідна станція НААН. 

Науковці інституту розробляють і впроваджують технологічні прийоми вирощування нових сортів сої, ячменю, пшениці озимої, гороху, коріандру, гібридів кукурудзи, соняшнику, способи застосування нових регуляторів росту рослин, макро- та мікродобрив. Визначають економічну ефективність виробництва продукції тваринництва, що сприяє отриманню максимального прибутку при оптимальних затратах виробничих ресурсів. Установа володіє 28 об’єктами інтелектуальної власності. На період 2016-2020 років заплановано дослідження за 14 завданнями, з яких 7 фундаментальні.

Інтерв'ю
Кілька місяців тому асоціацію «Укрсадпром» очолив кандидат с.-г. наук Олександр Матвієць, який раніше був заступником голови асоціації, пізніше  Головою Ревізійної  комісії.  Днями сайт «Пропозиція» поспілкувався з ним про актуальні... Подробнее
Міністерство аграрної політики, Ярослав Краснопольський
Нещодавні зміни у складі уряду можуть торкнутися  і діяльності Міністерства аграрної політики та продовольства. Що змінилося і яких новацій очікувати? Із цим запитанням ми звернулися до першого

1
0