Спецможливості
Новини

НААН очікує зростання виробництва інтелектуальної продукції

06.07.2017
1373
НААН очікує зростання виробництва інтелектуальної продукції фото, ілюстрація
Цього року по Національній академії аграрних наук очікується зростання виробництва інтелектуальної продукції, насіння, племінних тварин загалом на 10-15%

Цього року по Національній академії аграрних наук очікується зростання виробництва інтелектуальної продукції, насіння, племінних тварин загалом на 10-15%. Про це розповів президент НААН Ярослав Гадзало, пише propozitsiya.com з посиланням на AgroPolit.com.

Нагадаємо, що у 2016 році НААН подвоїла виробництво. За продаж  продукції отримали майже 3,5 млрд грн. До бюджету сплатили 2016 року 740 млн грн податків та зборів. Наукові підприємства, дослідні господарства та установи заробили для Академії минулого року 450 млн грн. 

"Якщо  порівняти загальну площу країни, яка обробляється, і ріллю в управлінні Академії, то саме наші установи сплачують більше податків у середньому з 1 га, аніж  інші господарства в країні. Водночас на утримання Академії минулого року бюджет виділив 295 млн грн, а сплатили ми 740 млн грн", - зазначив Я. Гадзало.

Науковці кожного року створюють і реєструють в держреєстрі нові сорти, гібриди, які є більш високоврожайними. Сьогодні установи НААН пропонують ячмінь, жито, які дають  урожай 10-12/га. 

Щороку НААН здає на випробування 500-600 сортів і гібридів, різних культур. Селекційні розробки зернових дають не менше 10 т із 1 га,  а для кукурудзи - до 15 т. Це дніпропетровські гібриди кукурудзи, призначені для степової зони, Миколаївської та Одеської областей. 

Ключові слова: НААН, Ярослав Гадзало

Інтерв'ю
Малі запаси вологи та відсутність опадів в період березень-квітень формують певні обмеження для вирощування даної культури. Так, на 10 квітня ц. р. залежно від типів грунтів, у південних регіонах, запаси вологи складали в метровому шарі 60... Подробнее
Ксенія Костенко — сповнена енергії та віри в краще, жінка-фермерка, яка за роки плідної роботи досягла успіхів у агробізнесі. Навчалася пані Ксенія на факультеті кібернетики в КНУ імені Т.Г. Шевченка, за спеціальністю прикладна математика... Подробнее

1
0