Спецможливості
Новини

На Житомирщині посіяли майже половину запланованих ярих зернових та зернобобових

04.05.2023
887
На Житомирщині посіяли майже половину запланованих ярих зернових та зернобобових фото, ілюстрація

Цьогоріч аграрії Житомирщини планують збільшити посівні площі під сільськогосподарськими культурами на понад 28,7 тис. га або на 3% у порівнянні з попереднім роком. Загалом площа складе більш ніж 1,1 млн га. 

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на Житомирську ОДА.

Ярими зерновими і зернобобовими протягом 2023 року планується засіяти понад 318 тис. га, що на 26,7 тис. або на 9% більше ніж у минулому році. Зокрема, заплановано збільшити посіви ярого ячменю, пшениці вівса та площу під кукурудзою на зерно.

Технічні культури планується посіяти на площі понад 410 тис. га, що на 39,1 тис. або 11% більше, ніж у минулому році. Відповідно до прогнозних показників, буде збільшено площі під цукровим буряком на 5,8 тис. га – більше ніж вдвічі. Окрім того, значно збільшено площі під вирощування соняшника на 20,8 тис. га (13%) та сої – на 20 тис. (13%).

Цього року посівна кампанія ранніх зернових та зернобобових культур розпочалася на два тижні раніше від середніх багаторічних строків. Масовий посів ранніх ярих культур розпочався у третій декаді квітня. Проте цьогорічні темпи посіву ярих дещо зменшені через значне перезволоження ґрунту.

Ранні зернові та зернобобові культури у всіх категоріях господарств області посіяні на площі 33,2 тис. га, що складає 47,3% від плану. Зокрема уже посіяно:

  • яру пшеницю – на площі 10,1 тис. га, або 50% до запланованого;
  • ярий ячмінь – 8,9 тис. га, або 43,4%;
  • овес – 12,9 тис. га, або 46%;
  • горох – 1,3 тис. га, або 92%;
  • кукурудзу на зерно – 1,3 тис. га, або 1,5%;
  • цукрові буряки – 2,9 тис. га, або 26%;
  • соняшник – 35,9 тис. га, або 20%;
  • сою – 7,2 тис. га, або 4%.

Для проведення комплексу весняно-польових робіт сільгосппідприємства області забезпечені на понад 80% мінеральними добривами та на 90% посівним матеріалом ярих культур.

Інтерв'ю
Сьогодні аграрії країни постали перед численними викликами: здорожчанням матеріальних ресурсів, здешевленням продукції, неможливістю реалізувати її у повному обсязі, руйнуванням налагоджених процесів і логістичних ланцюжків тощо. Утім,... Подробнее
Люди, які в усьому шукають позитив, відзначають, що нинішньої весни на полях хоча б хвороби не дошкуляють. «І так, і ні», — коментує ситуацію менеджер з технічної підтримки напряму захисту насіння компанії «Сингента», фітопатолог, кандидат... Подробнее

1
0