Спецможливості
Новини

На Вінниччині озимі зернові в доброму стані

17.03.2022
541
 На Вінниччині озимі зернові в доброму стані фото, ілюстрація

На Вінниччині 80% озимих зернових в доброму та задовільному стані, аграрії області готуються до весняної посівної кампанії.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на vn.20minut.ua.

Станом на 15 березня 2022 року, посівна площа під сільськогосподарськими культурами по всіх категоріях господарств області становить понад 1,6 млн га, повідомляє Департамент міжнародного співробітництва та регіонального розвитку ОДА.

«З осені під урожай поточного року посіяно озимі зернові (озима пшениця. озимий ячмінь та озиме жито) на площі — 325 тис. га та озимий ріпак на площі 82 тис. га. В цілому під озимими культурами — 407 тис. га. Ці культури на весні потребують догляду — підживлення, використання засобів захисту від шкідників та хвороб», — зазначають у відомстві.

Протягом лютого та початку березня місяця озимі культури знаходилися в стані зимового спокою. Згідно результатів науковців, загибель рослин відсутня. 

Перезимівля озимих культур в цілому проходила при задовільних погодних умовах. Із посіяних 325 тис. га озимих зернових в доброму та задовільному стані перебуває 80 відсотків і лише 20 відсотки слабкі і зріджені.

Біля 70 відсотків площ озимих зернових культур підживлено. Цьому сприяли нічні та ранкові заморозки, які спостерігалися в другій декаді лютого та на початку березня, — йдеться у повідомленні.

Ярі культури в поточному році планується посіяти на площі 1172 тис. га. З них ярі зернові ( яра пшениця, ячмінь, горох, овес, кукурудза, гречка, просо) на площі 552 тис. га, технічні культури (цукрові буряки, соняшник, сою) — на площі 447 тис. га, однорічні кормові культури (однорічні трави, кукурудза на силос) на 45 тис. га, картопля і овочі — 128 тис. га.

«Сільськогосподарські товаровиробники відчувають потребу в забезпеченні посівної кампанії паливо-мастильними матеріалами, мінеральними добривами, насінням, засобами захисту рослин», — зазначили у департаменті.

Інтерв'ю
Родіон Рибчинський, голова асоціації «Борошномели України»
Український ринок борошна незважаючи на негативні тенденції розвивається, для продукції відриваються кордони нових країн, а підприємства будують та оновлюють свої потужності. Про життя борошномелам
ВВП Угорщини в 2016 році зросло на 3,5-5% і вона потрапила в число 7 країн ЄС, чий дефіцит бюджету склав менше 3%. «Україна - одна з найбільших наших сусідніх держав. У 2016 році двосторонні україно

1
0