На Рівненщині втілюється міжнародний проєкт з органічного ягідництва
Українсько-швейцарський проєкт Organic Trade for Development (OT4D), який втілюється на Рівненщині, передбачає будівництво мінізаводу із заморозки ягід, навчання органіці дітей та молоді, а ще роздачу 50 тисяч саджанців малини
Про це пише propozitsiya.com з посиланням на Рівненську ОДА.
Учасницями проєкту стали Гощанська, Корецька, Острозька та Привільненська громади. Триватиме він до кінця року, бюджет становить – 390 тисяч євро. Акцент проєкту – діти, молодь та жінки.
«Рівненщина стала єдиним учасником міжнародного проєкту з органічного ягідництва. На сьогодні площа під органікою в області – більше 8 тисяч гектарів. Завдяки проєкту плануємо збільшити кількість таких земель за рахунок незадіяних площ центру та півночі області. Приємно, що війна не поставила на паузу розвиток сільського господарства. Навпаки – залучаються навіть школярі. Кожні золоті руки, кожна ініціатива – це маленький крок до спільної перемоги», – зазначив начальник Рівненської ОВА Віталій Коваль.
Так, у рамках проєкту в селі Оженин, що на Острожчині, буде збудований мінізавод для заморозки ягід. У планах – зберігання 60 тонн вітамінної продукції. Його хочуть розмістити на території занедбаного плодоконсервного заводу, розповів керівник проєкту «Розвиток органічного ягідництва в об’єднаних територіальних громадах» Костянтин Січной.
«Зимою 92 жителів чотирьох громад ми вже навчили теорії органічного плодоовочівництва. Тепер розпочинається польовий етап навчання. Практикуватимуться на органічній ягідній фермі. І вже восени отримають перші саджанці малини, яку самостійно вирощуватимуть на своїй землі. Плануємо роздати понад 50 тисяч саджанців», – розповів Костянтин Січной.
Окрім того, в Привільненському ліцеї створили гурток «Екоземлеробство». На території закладу вже створюється демонстраційна ділянка, де діти навчатимуться вирощувати органічну продукцію. Зокрема, мова йде про овочі та ягоди. Долучається до ініціативи також й кафедра грунтознавства інституту Агроекології та землеустрою НУВГП. В рамках проєкту для кафедри вже придбали сучасну мобільну грунтову лабораторію. Співпраця університету та ліцею покликана створити нову модель освітніх зв’язків Рівненщини.
Ініціатива стала можливою завдяки співпраці Рівненської ОДА та Державного секретаріату з економічних питань Швейцарії (SECO).