Новини
На Одещині створили ще чотири організації водокористувачів
03.01.2025
255
Державне агентство України з розвитку меліорації передало об’єкти інженерної інфраструктури меліоративних мереж, що перебували у державній власності, у власність чотирьох організацій водокористувачів – «Вода життя», «Щедра земля», «Квітучі Лани» та «Перша Кілійська ОВК».
Про це пише propozitsiya.com з посиланням на minagro.
Це дало змогу агровиробникам залучати інвестиції, впроваджуючи нові енерго- і водоощадливі технології та раціональніше використовувати водні ресурси, підвищуючи врожайність і конкурентоспроможність української аграрної продукції у світі.
Наразі на Одещині налічується понад 226 тис. га зрошуваних земель, і місцеві агровиробники планують відновити на них полив. Цю мету активно підтримують члени організації водокористувачів «Нагірнянський Лан», які вже півтора року здійснюють свою діяльність на території Ізмаїльського району. Завдяки субгранту Програми USAID АГРО вони планують відновити площі зрошуваних земель на 194 га.
«У 2020 році ТОВ «Дунай Агрос» та ТОВ «Дунай Агроінвест» самостійно розпочали відновлення Нагірнянської зрошувальної системи, яка перебувала в занедбаному стані. Ми розуміли, що без зрошення наша діяльність буде збитковою. З початком реформи гідротехнічної меліорації ми стали одними з перших в Україні, хто створив організацію водокористувачів «Нагірнянський Лан». Наше стратегічне завдання – якомога швидше модернізувати зрошувальну інфраструктуру», – розповідає Володимир Сирма, голова ОВК «Нагірнянський Лан».
За його словами, погодні умови та зрошення в Ізмаїльському районі дозволяють аграріям отримувати два врожаї на рік.
Шукаючи найкраще рішення, ОВК реалізувала проєкт із підґрунтового крапельного зрошення на площі 65 га. Результати перевершили очікування: врожай кукурудзи досяг 14 т/га, що на 50% більше порівняно з поверхневим крапельним зрошенням.
«Для порівняння: врожайність на звичайних богарних площах становить лише 5-6 т/га», – зазначає Володимир Сирма.
Підґрунтове крапельне зрошення – це технологія, що забезпечує постійне і контрольоване подавання води та поживних речовин до коріння рослини, за допомогою спеціальної крапельної трубки, яка укладається під ґрунт і залишається там щонайменше 5-10 років.
У найближчих планах ОВК, за підтримки Програми USAID АГРО, встановити систему підґрунтового зрошення на 194 га.
Крім економії води, ОВК планує використовувати альтернативні та відновлювані джерела енергії, щоб зменшити залежність від традиційних енергоресурсів і скоротити викиди вуглецю.
Нагадаємо, в Україні вже створено 54 організації водокористувачів, які об’єднують понад 140 агровиробників і охоплюють близько 460 тис. га земель. Програма USAID АГРО співфінансує 18 проєктів із модернізації меліоративних мереж, включаючи ОВК «Нагірнянський Лан».
Читайте також
Інтерв'ю
Висока культура землеробства потребує організованості та злагодженості у виконанні кожного технологічного процесу. А в умовах інтенсивного землеробства всі технологічні операції слід довести до ідеалу, оскільки їхнє виконання є найбільш... Подробнее
Цьогорічний вересень подарував тваринникам усього світу можливість відвідати одну з виняткових подій — виставку SPACE — яка вже 38-й рік поспіль є ідеальним місцем для зустрічей міжнародної аграрної спільноти, вдало поєднуючи високий... Подробнее
Статті