Спецвозможности
Новости

Можливе запровадження квот на експорт соняшнику обвалить ринок, — аналітик

08.02.2023
317
Можливе запровадження квот на експорт соняшнику обвалить ринок, — аналітик фото, иллюстрация

В Україні можна очікувати зростання цін на соняшник у найближчі 2 місяці. Проте реальним ризиком є квотування державою експорту соняшника, що може обвалити ціни на олійну. Одночасно з цим фактор землетрусів в Туреччині ніяк не вплине на ринок. 

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на uacouncil.

 «На ринку є очікування щодо обмеження експорту соняшника, оскільки цього прагнуть українські переробники. Соняшника цьогоріч зібрали 10 млн тонн, менше звичайного. Є реальний ризик, що в квітні-травні українська влада запровадить квотування експорту соняшника або заборону. Якби не цей фактор, то ціни могли б зростати», — повідомив аналітик кооперативу «ПУСК» Олексій Тартаковський.

Наразі попит з боку імпортерів почав знижуватися. Індикативи на соняшник знаходяться на рівні близько 17 000- 17500 грн/т. Проте купити партію у 300-500 тис. тонн фактично нереально. Наразі пропозиція олійної низька, фермери зосереджені на реалізації пшениці та кукурудзи.

«Соняшник може дещо здорожчати на внутрішньому ринку вже за тиждень, оскільки на ринку є попит від крупних гравців. Зокрема розпочинає закупівлю великий агрохолдинг, що також переробляє соняшник, бо в лютому в компанії закінчується власна сировина. Тому в лютому-березні можемо побачити  цінові піки на соняшник. Заборона на експорт, за ймовірним сценарієм, може обвалити ринок до позначки 15 000 грн/т», — вважає аналітик кооперативу «ПУСК». 

Фактор Туреччини не стане фактором впливу на ринок соняшника, а всі заяви щодо цього є спекуляцією. 

«Біржові ринки ніяк не відреагували на стихійне лихо у Туреччині. Ця країна імпортує український соняшник, але є локальним гравцем у порівнянні з іншими імпортерами», — зазначив аналітик.

Ключевые слова: Квоти, експорт соняшнику
Интервью
 Стручков
В Украине практически отсутствует собственное производство СЗР(средства защиты ратений). Спрос на эту продукцию удовлетворяется благодаря импорту. Экономический кризис привел к увеличению фальсификата
FAO не только задается вопросом, как накормить человечество, но и пытается спрогнозировать дальнейшее развитие АПК. Каким может быть сельское хозяйство через десяток лет, рассказывает эксперт FAO,

1
0