Спецможливості
Новини

Молочна галузь у 2016 році в цифрах

03.01.2017
1709
Молочна галузь у 2016 році в цифрах фото, ілюстрація
2016 рік відзначився організованими торговими місіями, участю у виставках, знайомством з новими потенціальними ринками збуту. Для України відкрилися ринки Єгипту, ОАЕ, Китаю, В’єтнаму, Бангладешу

У 2016 році молочно-товарні ферми працювали в найгірших умовах за останнє десятиріччя. На кінець 2016 року, рентабельність галузі становила мінус 22,5% та стала нижчою від середніх показників 2011-2015 років. У травні-вересні український молочний індекс був історично найнижчим за останні п’ять років. Кризову ситуацію в галузі  ускладнювала невизначеність фермерів щодо вірогідності збереження підтримки для аграріїв. Підсумки 2016 року для галузі молочного скотарства підвела заступник директора АВМ зі зв’язків із громадськістю Ганна Лавренюк. По це пише propozitsiya.com з посиланням на agravery.com.

Індекс УМІ за підсумками року: +7%

Рентабельність молочного скотарства: - 22,5% за останні 5 років

Скорочення поголів’я КРС за два роки: – 85 тис. голів, - 12%

Як зазначила Г.Лавренюк, скоротили поголів’я та вийшли з бізнесу перш за все малоефективні господарства. Високоефективні господарства навпаки продовжували інвестувати в свою галузь, шукати нові резерви прибутковості, впроваджувати нові технології, бути енергоефективними, прагнули вирівняти прогалини у своєму бізнесі. Тому в таких господарствах надої виросли, а обсяг виробництва підвищився на 10% порівняно з минулим роком.

Молоко загального виробництва: 10,3 млн т молока: 26% - молоко промислового виробництва, 74% - молоко з домашніх господарств. Це пов’язане з тим, що криза підштовхнула господарів підприємств шукати шляхи підвищення продуктивності молочно-товарних господарств, пояснює експерт.

Як результат - продуктивність ефективних молочно-товарних ферм склала + 4%.

Частка молока ґатунку екстра в структурі всього об’єму молока: +4%.

 

Експорт молочних продуктів

Перше півріччя було доволі млявим, і як наслідок - Україна за Рейтингом країн світових молочних експортерів в 2016 році відкотилася на 42 місце. Хоча у минулому році Україна була на 40-му місті, а в 2014-му – на 28-му за натуральним експортом сировини в натуральному виразі.

У вересні було відносне пожвавлення торгівлі зі світом, що пов’язане зі зростанням активності на світовому ринку. Зафіксовано значний приріст експорту сухого молока-масла, але різке скорочення експорту твердих сирів, що негативно відбилося на загальній картині, тому ми маємо скорочення експорту на 8%. Основними споживачами молочної продукції були країни пострадянського простору – Казахстан, Грузія, Молдова.

Нові ринки збуту

2016 рік відзначився організованими торговими місіями, участю у виставках, знайомством з новими потенціальними ринками збуту. Для України відкрилися ринки Єгипту, ОАЕ, Китаю, В’єтнаму, Бангладешу.

Інтерв'ю
Сучасна українська фармацевтична промисловість за роки незалежності нашої держави зробила величезний крок уперед. підтвердженням цього є цифри від Державної фармакологічної комісії ветеринарної медицини України. Так, у 2023 році кількість... Подробнее
Переклад колонки Анни Бабіч, експертки з комунікацій та сталого розвитку в сільському господарстві, для видання European Seed Понад 35 років тому, коли британський професор та історик Роберт Конквест опублікував книгу «Жнива скорботи:... Подробнее

1
0