Спецможливості
Інтерв'ю

Cтаніслав Парубець: «RUBIN 10 відмінно робить площу і є багатофункціональним»

20.05.2021
7408
Cтаніслав Парубець: «RUBIN 10 відмінно робить площу і є багатофункціональним» фото, ілюстрація

Справжні друзі пізнаються у біді, справжні ґрунтообробні агрегати — під час роботи у важких умовах

 

Зима і весна цього року порадували аграріїв більшості регіонів України рясними опадами. Є задатки щодо отримання високих урожаїв. Але… На початку весни аграрії ще раділи опадам, та вже наприкінці квітня, коли потрібно було активно сіяти просапні культури, зокрема, соняшник і кукурудзу, радість поступово почала згасати. Адже агростроки спливають, а зайти у поле і провести відповідну підготовку ґрунту для висівання практично неможливо.

 

 

 

 

ТОВ «Крок Укрзалізбуд», Чернігівщина, в обробітку має 5800 га. Основний напрям діяльності — рослинництво, хоча також мають невелике поголів’я ВРХ. Сівозміна господарства складається з таких культур, як кукурудза, пшениця, ріпак та соняшник.

Станіслав Парубець, головний інженер господарстваОсновною культурою у господарстві є кукурудза, площа під якою становить близько 70% від загальної. Того року середня врожайність кукурудзи становила 85 ц/га, що дуже добре як для умов 2020 року.

У господарстві працюють за традиційною технологією обробітку ґрунту, хоча також практикують використання глибокорозпушувачів. Відповідно для проведення якісного обробітку ґрунту навесні технологія передбачає обов’язкове проведення боронування та культивації.

Технічний парк господарства — сучасні високопродуктивні машини вітчизняного та іноземного виробництва. Щодо комплектації технічного парку у Станіслава Парубця, головного інженера господарства, є власне бачення.

Стосовно техніки вітчизняного виробництва я вже давно не плекаю надій. Хоча не слід бути категоричним — із року в рік якість вітчизняних агрегатів покращується. Проте, як кажуть, над ними ще працювати і працювати. Основні роботи у полі виконують трактори John Deere та CLAAS. Виконання нескладних робіт довіряємо вітчизняним тракторам ХТЗ та майже “рідним” МТЗ», — говорить Станіслав.

Як і більшості агропідприємствам України, погодні умови не давали змогу вчасно проводити весняні роботи із обробітку ґрунту. А коли все стало на лад, то потрібно було робити все доволі швидко та оперативно. «Не можу сказати, що цьогорічні умови нас застали зненацька, ми маємо досить потужний технічний парк для проведення весняних робіт. Але навантаження на техніку просто колосальне і навіть короткотривалий збій у роботі одного із агрегатів у ланцюжку “підготовка ґрунту — внесення мінеральних добрив — посів”, зупиняють роботу всіх машин», — говорить інженер.

Лише одного проходу агрегату достатньо для підготовки поля під сівбуНаразі найбільше навантаження на агрегати для виконання передпосівного обробітку ґрунту. Тому в «бій» ідуть усі машини, які можуть це робити: компактори, стерньові культиватори, важкі дискові борони. Якщо наявність у полів двох перших машин цілком обґрунтована, то наявність останніх — доволі сумнівна. Адже основна робота цих машини — це основний обробіток ґрунту саме після збирання попередника. Але …

«Передпосівний обробіток ґрунту на виораних полях виконуємо за допомогою багатофункціонального компактора KORUND 8 від компанії LEMKEN та аналогічної за будовою машин вітчизняного виробництва. Порівнювати ці дві машини можна лише за будовою, і аж ні як за роботою і, тим паче, за надійністю. Наприклад, тоді як з експлуатацією компактора Korund 8 не має жодних проблем, то для того аби вітчизняна машини відпрацювала зміну (3 9:00 до 22:00) потрібно мати у запасі мінімум два підшипники, на яких обертаються котки, у запасі.

Щодо важких культиваторів, то вони також від компанії LEMKEN. Наразі у господарстві працює три агрегати SMARAGD, які готують поля під сівбу після осіннього глибокого рихлення», — говорить головний інженер.

Серед технічних переваг машини слід відмітити наявність диску великого діаметру (645 мм), що дає можливість із легкістю працювати на полях зі значною кількістю пожнивних решток. Але конструкція машини та, найголовніше, кути атаки робочих органів налаштовані таким чином, що дає змогу під час обробітку ґрунту на глибину від 7 см отримувати рівне посівне ложе без так званої шиферності.

Кожен диск кріпиться до рами за допомогою індивідуальної стійки із власним пружинним блоком захисту. Причому таке кріплення забезпечується лише одним болтовим з’єднанням і спеціальним вузлом, який не потребує обслуговування. Тобто стійка максимально міцна та проста. Серед покращень, які втілені у RUBIN 10, можна відзначити симетричне відносно напрямку руху розміщення дисків, що, незалежно від робочої глибини та швидкості, сприяють стабільній роботі машини у полі.

Останнім поповненням підприємства з ґрунтообробних агрегатів є важка дискова борона RUBIN 10, яка на рівні з іншими машинами працювала на передпосівному обробітку полів.

RUBIN 10 забезпечує якісний обробіток ґрунту незалежно від його стану та наявності на поверхні пожнивних решток«Через технічні проблеми із зерносушаркою минулого року у нас залишилася невеличка частина незібраних полів кукурудзи. Тому цього року, коли всі активно готують поля під чергове її висівання, ми змушені були ранньої весни виводити у поле комбайни і збирати минулорічний урожай. Наступною культурою по сівозміні на цьому полі є соняшник, висівання якого наразі йде досить активно. Відповідно, часу на основний обробіток, а згодом і на передпосівний — немає: плуги, глибокорозпушувачі, важкі дискові борони типу БГР «Солоха» навесні не запустиш у поле, адже можна наробити більше шкоди, ніж користі, а легкі дискатори не впораються з наявними на поверхні поля рослинними рештками. Тому дискова борона RUBIN 10 від компанії LENKEN, яку нам поставили у господарство навесні цього року, стала для нас справжньою знахідкою. Саме завдяки їй усі площі, які були необроблені восени, ми підготували під висівання навесні», — говорить Станіслав.

Перед тим, як придбати агрегат, його роботу було неодноразово оцінено — один із таких агрегатів працює на полях сусіднього господарства. «Перед тим. як придбати RUBIN 10, я із головним агрономом неодноразово мав змогу спостерігати за його роботою: це був як весняний обробіток по вологому ґрунту, так і осінній, коли через сухість ґрунту працювати було вкрай важко. Але, що характерно, вже на той момент ми для себе відмітили, що незалежно від умов роботи та поставлених завдань, основний то чи передпосівний обробіток ґрунту, агрегат виконував свою роботу. Звісно, є певні нюанси під час роботи, але вони не стосуються конструкції машини. Наприклад, навесні цього року вже свій агрегат ми «кинули» у перезволожений ґрунт на поле після збирання кукурудзи, і агрегат відмінно працював по такому фону без забивання. Впродовж дня полями, де працювала машина, пройшло три дощі, і я думав, що ми будемо змушені зупинитися вже після першого, але, на моє здивування, агрегат зупинив лише третій дощ. Я розумію, так працювати не можна, але повторюсь, це були вимушені дії, працювати у таких умовах не потрібно», — говорить інженер.

У транспортному положенні ширина агрегату становить лише 3,0 м, що дає змогу швидко та безпечно переміщатися між полямиЩодо якості роботи RUBIN 10, то в агронома та головного інженера — жодних питань: один прохід — і поле готове для висівання. У той час, як після інших дискових борін обов’язково потрібно було проводити культивацію і додатково обробляти ґрунт зубовими боронами. А з цим агрегатом цього не потрібно.

Продуктивність RUBIN 10 (ширина захвату 7 м) — 90–120 га за світловий день. Агрегатується з трактором CLAAS AXION 950 (410 к. с.). Робоча швидкість на рівні 15 км/год. Потужності трактора цілком вистачає для того, аби дотримувати бажану швидкість. Більше того, можна рухатися навіть швидше, але, оскільки агрегат ще новий, у господарстві додержуються рекомендованих виробником швидкостей.

Дискову борону було придбано у компанії «Агротехсоюз», яка є дилером компанії LEMKEN у Чернігівській області. «Із компанією “Агротехсоюз” ми плідно працюємо з 2013 року і практично щороку поповнюємо свій парк продукцією, яку вони пропонують. На наступний сезон плануємо оновити парк плугів. Хоча наразі у нас працюють плуги іншого виробника, але я думаю що нові машини будуть також від компанії LEMKEN», — підсумовує інженер.

 

А. Сухина

 a.sukhina@univest-media.com

Інтерв'ю
Микола Горбачов, керівник New World Grain Ukraine (Soufflet Group), президент Української Зернової Асоціації
Для успішного ведення агробізнесу мало виростити і зібрати хороший урожай, потрібно ще вміти його продати. Про основні засади роботи зернового трейдингу в Україні propozitsiya.com розповів
Що робити, якщо на територію вашого господарства вломилися окупанти й після звільнення у вас лишаються тільки зруйновані будівлі та спалена техніка? Навіть вислуховувати про це розповіді психологічно нелегко… Однак наші співрозмовники,... Подробнее

1
0