Спецможливості
Новини

Чимало фермерів потрапило в пастку, застосовуючи дрони

07.03.2017
1981
Чимало фермерів потрапило в пастку, застосовуючи дрони фото, ілюстрація
Багато фермерів потрапили у пастку, бажаючи використовувати дрон, бо це сучасна і приваблива технологія. Але цінність її використання була значно переоцінена постачальниками послуг, які нічого не розуміють у сільському господарстві

Багато фермерів потрапили у пастку, бажаючи використовувати дрон, бо це сучасна і приваблива технологія. Але цінність її використання була значно переоцінена постачальниками послуг, які нічого не розуміють у сільському господарстві.

Спочатку варто подумати, що в господарстві дійсно потрібно, отримайте дані з джерела - наприклад, супутника чи наземного сенсору. Наприклад, якщо фермер має 100 чи 1 тис. га пшениці, то варто подумати, чи дійсно дрон - це той інструмент, на який можна покластися при сучасному розвитку технологій.

Про це попередив старший спеціаліст зі спостереження за землею Satellite Applications Catapult, провідний експерт з комерційної експлуатації безпілотних літальних апаратів (БПЛА) Марк Джармен, пише propozitsiya.com з посиланням на kurkul.com.

За його словами, впровадження будь-якої технології потребує розуміння поточної «технологічної готовності» користувачів, обсягів роботи та їхньої здатності робити капітальні вкладення. Якщо фермер не має доступу до техніки з системою RTK (GPS), то можливість використовувати або максимізувати інформацію з супутників або дронів для нього значно зменшується. Простого, легкого у експлуатації дрону, який може робити гарні аерофотознімки, може бути достатньо для розуміння польових умов фермера, які він не може побачити з краю поля.

Щодо терміну повернення інвестицій з нового обладнання, то М. Джармен зазначив, що усе індивідуально. Таким компаніям, як Airinov потрібно було 4-5 років для того, щоб побачити пряму вигоду, враховуючи кілька оборотів, різну сезонність і т. д. Застосовуючи технологію зараз, користувачі мають відчути переваги змінної норми внесення поряд з тим, які результати вони могли бачити з подібних систем вимірювання з супутника або трактора, але протягом найближчих років це потрібно моніторити.

Інтерв'ю
У квітні 2020 року в компанії CLAAS відбулися кадрові перестановки. Гельмут Клаас, її багаторічний керівник та ідейний натхненник, під керівництвом якого концерн CLAAS став саме тією компанією, яку сьогодні знають на всіх континентах,... Подробнее
Николай Орлов
До кінця 2016 року парламент повинен прийняти Закон про обіг земель сільськогосподарського призначення. Цей закон має відкрити ринок землі в Україні. 

1
0