Спецможливості
Новини

Світові ціни на продовольство досягли нового максимуму, перевищивши рівень липня 2011 року

05.11.2021
887
Світові ціни на продовольство досягли нового максимуму, перевищивши рівень липня 2011 року фото, ілюстрація

Як повідомила Продовольча та сільськогосподарська організація Об'єднаних Націй (ФАО), міжнародні ціни на продовольчі товари піднялися до нового пікового значення, перевищивши рівень липня 2011 року.

Про це пише propozitsiya.com із посиланням на fao.org.

У жовтні середнє значення Індексу продовольчих цін ФАО, який дозволяє щомісяця відстежувати коливання світових цін на найбільш ходові продовольчі товари, становило 133,2 пункти, що на 3% вище порівняно з вересневим рівнем; таким чином, зростання цього Індексу триває вже третій місяць поспіль.

У порівнянні з попереднім місяцем значення Індексу цін на зернові ФАО у жовтні зросло на 3,2%, при цьому внаслідок погіршення видів на врожай в основних країнах-експортерах, включаючи Канаду, Російську Федерацію та Сполучені Штати Америки, та зниження пропозиції на глобальних ринках ціни на пшеницю підскочили на 5%. Порівняно з минулим місяцем також було зафіксовано зростання світових цін та інші основні види зернових.

Значення Індексу цін на олії ФАО у жовтні зросло на 9,6%, досягнувши найвищого рівня за весь час спостереження.

Значення Індексу цін на молочну продукцію ФАО зросло на 2,6 пункта порівняно з вересневим показником внаслідок активізації світового попиту на вершкове масло, сухе знежирене та сухе незбиране молоко та прагнення покупців забезпечити нарощування запасів. Ціни на сир, навпаки, загалом зберігалися на стабільному рівні, оскільки обсяги пропозиції з боку основних країн-виробників були достатні для задоволення світового імпортного попиту.

Середнє значення Індексу ціни м'ясо ФАО знизилося на 0,7% проти переглянутим вересневим показником; Отже, зниження ціни цей вид продукції триває вже третій місяць.

Середнє значення Індексу цін на цукор ФАО знизилося вперше за шість місяців і виявилося на 1,8% нижче за вересневий рівень.
Рекордні рівні виробництва зернових та торгівлі ними у 2021 році на тлі прогнозованого скорочення їх запасів.

Згідно з оновленим прогнозом, наведеним в опублікованому сьогодні ФАТ «Зведення пропозиції зернових та попиту на зернові», незважаючи на те, що у 2021 році очікується рекордний обсяг виробництва зернових у світі, передбачається, що їхні світові запаси у 2021–2022 сільськогосподарському році можуть знизитися.

Прогноз ФАО щодо світового виробництва зернових у 2021 році був знижений порівняно з даними попереднього прогнозу на 6,7 млн тонн до 2 793 млн тонн, і дане коригування обумовлене зниженням оцінок за обсягом виробництва в Ісламській Республіці Іран, Туреччини та Сполучених Штатах Америки.

ФАО прогнозує, що обсяг споживання зернових у світі загалом у 2021–2022 сільськогосподарському році становитиме 2 812 млн тонн, що на 1,7% більше, ніж у 2020–2021 сільськогосподарському році; таке зростання зумовлене очікуваним збільшенням світового споживання пшениці, яке збільшуватиметься паралельно зі зростанням чисельності населення, а також прогнозованим зростанням споживання кукурудзи в кормових та промислових цілях.

У зв'язку з більш активною, ніж передбачалося раніше, світовою торгівлею пшеницею та рисом, прогноз щодо обсягу торгівлі зерновими у світі загалом у 2021–2022 сільськогосподарському році було переглянуто і тепер становить рекордні 478 млн тонн, що на 0,3% вище, ніж у 2020–2021 сільськогосподарському році.

Інтерв'ю
Каролін Спаанс, радник із питань сільського господарства Посольства Королівства Нідерланди в Україні
Каролін Спаанс із серпня 2016-го обіймає посаду радника з питань сільського господарства в Посольстві Королівства Нідерланди в Україні. Ми вирішили поцікавитися найбільш перспективними напрямками
клубника
Ринок ІТ-рішень для сільського господарства у світі сягає $400 млрд. Застосування ІТ-технологій значно збільшує продуктивність аграрного виробництва.  

1
0