Спецможливості
Новини

Світовий рейтинг продовольчої безпеки очолила Фінляндія

26.02.2021
846
Світовий рейтинг продовольчої безпеки очолила Фінляндія фото, ілюстрація

Презентований 24 лютого світовий рейтинг продовольчої безпеки за 2020 рік, спонсором якого стала компанія Corteva Agrisciences, очолила Фінляндія, пише propozitsiya.com.

Далі в першій десятці рейтингу розташувалися: Ірландія, Нідерланди, Австрія, Чехія, Великобританія, Швеція, Ізраїль, Японія та Швейцарія. Загалом індекс продовольчої безпеки визначався для 113 країн за чотирма основними напрямками: доступність продуктів і їх цінова доступність для споживачів, якість та безпечність продуктів і природні ресурси. Найвище серед пострадянських країн розташувалися Білорусь та Росія — відповідно на 23 і 24 місцях (у країнах Балтії індекс продовольчої безпеки не визначався).

Рейтинг доступності продуктів харчування очолив Китай, за яким розташувалися Японія, Саудівська Аравія та США. На пострадянському просторі перша за цим показником — Білорусь, яка ділить 28–30 місця з Польщею і Францією.

Цінова доступність продуктів для споживачів найкраща в Ірландії й Данії, найвища в цьому рейтингу на пострадянському просторі — Росія (20 місце). Якість та безпечність продуктів харчування найкращі в Канаді, від якої незначно відстають Австрія і США, а серед пострадянських країн — у Білорусі (27 місце). Ситуація з природними ресурсами найкраща в Норвегії, якій дихають у спину Ірландія та Фінляндія, а серед пострадянських країн — у Білорусі (20 місце).

Останній десяток рейтингу складають Гвінея, Чад, Руанда, Гаїті, Мадагаскар, Бурунді, С’єрра-Леоне, Ефіопія, Малаві, Замбія, Судан і Ємен. При цьому з доступністю продуктів найгірше в Ємені, ціновою доступністю для споживача — в Малаві, якістю та безпечністю — в С’єрра-Леоне, а з природними ресурсами — в Беніні.

 

Інтерв'ю
Нинішнього року Асоціацію фермерів та приватних землевласників України очолив новий президент. Ним став Віктор Гончаренко, який з 2013 р. очолював Черкаську обласну асоціацію фермерів, а з 2016 р. був одночасно також віце-президентом АФПЗУ... Подробнее
Нині соя — одна з головних культур у структурі посівних площ багатьох господарств в Україні. Чому так? Тому що соя — важлива сільськогосподарська культура, яку вирощують для отримання білка й олії. Унікальні властивості цієї культури... Подробнее

1
0