Спецможливості
Новини

Мінекономіки представило концепцію системи пріоритезації для гуманітарного розмінування

11:00 • Сьогодні
119
Мінекономіки представило концепцію системи пріоритезації для гуманітарного розмінування фото, ілюстрація
Заступник Міністра економіки України Ігор Безкаравайний на засіданні міжвідомчої робочої групи представив концепцію системи пріоритезації в гуманітарному розмінуванні та формулу, на основі якої кожній ділянці присвоюватиметься ступінь пріоритетності. Концепція системи пріоритезації розроблена Мінекономіки спільно із Центром гуманітарного розмінування за підтримки Програми розвитку ООН.
 
Про це пише propozitsiya.com з посиланням на Урядовий портал.
 
«Ми будуємо систему, яка на основі зібраних даних та прописаного алгоритму визначатиме, які ділянки доцільно розміновувати в першу чергу. Головними перевагами системи пріоритезації є прозорість обрахунків і те, що присвоєння статусу ділянок здійснюється виключно на основі зібраних даних, а самі дані обробляються дуже швидко. Я переконаний, що система, яку ми будуємо, і зібрані дані будуть корисні не лише для гуманітарного розмінування. Такий підхід можна використати і для відбудови України», — сказав Ігор Безкаравайний. 
 
Для визначення черговості розмінування ділянок автоматизована система використовуватиме коефіцієнти економічного, соціального, екологічного потенціалу, а також безпековий коефіцієнт, який буде ключовим. Сам ступінь пріоритетності визначатиметься за наступною формулою:  Р = kсоц + (kеконом * kеколог) / kбезпек. 
«Це дуже амбітне питання — побудувати систему, на основі якої будуть ухвалюватися рішення про гуманітарне розмінування тих чи інших ділянок. Важливим її елементом має стати реєстр імовірно забруднених та забруднених територій, над яким зараз працюють Міністерство економіки, ЦГР та ДСНС. Дуже важливо зібрати максимально повну інформацію, на основі якої буде присвоюватися відповідний ступінь пріоритетності, а також чітко виписати як визначатимуться коефіцієнти, щоб у майбутньому уникнути «підтасовування» потрібних результатів», — заявив народний депутат України, голова парламентського комітету з питань екологічної політики та природокористування Олег Бондаренко.
Ігор Безкаравайний закликав представників зацікавлених  урядових та неурядових організацій долучитися до роботи над формуванням коефіцієнтів, які є ключовими для визначення ступеня пріоритетності. 

Інтерв'ю
Органічне землеробство в поєднанні з бджолозапиленням - новий перспективний тренд у сільському господарстві. Не відстають від світових тенденцій і українські аграрії. Компанія "Агроінвест Холдинг" ризикнула і запустила пілотний проект з... Подробнее
Участь у програмі «Кредитний Коридор» від ADAMA дає змогу зберегти бізнес та розвивати агровиробництво. Своїм досвідом поділились два аграрія – з Одещини та Запоріжжя. Програми підтримки українських агровиробників від компанії ADAMA... Подробнее

1
0