Спецможливості
Новини

Міфи та правда про добрива

09.11.2024
280
Міфи та правда про добрива фото, ілюстрація

Міфи та жахачки - це давня розвага людей. У сфері виробництва добрив теж є різноманітні  історії про шкоду чи неефективність міндобрив. В Grossdorf Agrochemical company вирішили розвіяти найпопулярніші міфи щодо цього.

МІФ 1. Добрива не потрібні, якщо є какулі.

Насправді свіжий гній (тваринний чи пташиний послід) без перегнивання може додати вашій землі лише неприємного аромату і проблем. Він може обпалити корені рослин та принести з собою у ґрунт шкідливу мікрофлору: грибки, бактерії та хвороби. А інколи  – ще й купу паразитів. Тому така заміна міндобривам не найкраща ідея.

МІФ 2. В землі все є, додаткове підживлення не потрібне.

Насправді не лише досвідчені аграрії, але й городники знають: якщо вчасно не збагатити ґрунт - гарного врожаю не чекай. Адже земля швидко виснажується та дуже довго відновлює ресурси. Мінеральні речовини потрібні рослинам для нарощування зеленої маси, міцної кореневої системи і надбання плодами соковитості та смаку.

МІФ 3. Усі недоїдки з холодильника - найкраще добриво.

Органічні залишки справді можна переробляти на добрива. Але для цього треба навчитися правильно компостувати. Проте лише цим землі не допоможеш. Мінеральні та органічні добрива від професійних виробників містять збалансований склад поживних речовин. І саме вони допомагають рослинам в процесі фотосинтезу виробляти собі "їжу". Розкидані по городу бананові шкірки у цьому аж ніяк не допоможуть.

МІФ 4. Компост та органічні добрива містять все необхідне для землі.

Гній та компост справді можуть містити три надважливі для землеробства елементи: Фосфор, Азот та Калій. Але в таких добривах повністю відсутні інші важливі мікроелементи: сірка, купрум, цинк, залізо, марганець, молібден тощо. Тому збагачені гноєм ґрунти потребують додаткового внесення мікроелементів.

МІФ 5. Чорнозем завжди родючий без додатково живлення.

Чорнозем дуже родючий, адже має високий вміст гумусу. Але гарний врожай він забезпечує не для всіх культур. Саме тому необхідно додавати мінеральні добрива, які підходять до певної культури.
 
МІФ 6. Одне комплексне добриво підійде усім культурам.
 
Це дуже поширена помилка. Кожна окрема культура і тип ґрунту потребує особливого підходу. Наприклад, добрива з домінуючим марганцем - для пшениці, а з цинком – незамінний для кукурудзи. Лише правильне "меню" для кожного окремо забезпечить чудовий врожай.
 
МІФ 7. Міндобрива - це суцільна шкідлива хімія!
 
Виготовлення міндобрив – це процес виокремлення мінеральних речовин з природних джерел. Отримані мікроелементи обробляють таким чином, щоб вони максимально легко збагачували ґрунт та засвоювалися рослинами. А ще вони мають правильні пропорції та безпечну концентрацію.
 
МІФ 8. Міндобрива обтяжують грунт і шкодять йому.
 
При дотриманні інструкції та розумному дозуванні добрива не тільки не нашкодять родючому шару, а збагатять його корисними речовинами та допоможуть швидко відновитися після минулих врожаїв. Але важливо дотримуватись усіх рекомендацій виробника.
 
МІФ 9. Міндобрива токсичні для людей та тварин.
 
Сучасні технології дозволяють створювати ефективні та безпечні добрива, які при дотриманні заявленого виробником дозування не несуть загрози ані людині, ані навколишньому середовищу.

Інтерв'ю
Директор компании "Агро-Вент" Андрей Марущак
Малиновий сезон-2017 в Україні проходив дуже бурхливо. Зростаючі обсяги пропозиції ягоди змусили дуже нервувати самих виробників, які побоювалися обвалу цін. У такому ж нервовому, і навіть виснаженому стані були і переробники, які зірвали... Подробнее
В лютому, саме під час роботи виставки «АгроВесна 2020», в Україну на запрошення проекту Києво-Могилянської бізнес-школи Ukrainian Food Valley приїздив колишній фермер сенатор парламенту Нідерландів, де він очолює Комітет з питань... Подробнее

1
0