Спецможливості
Новини

МХП розповіли, якою повинна бути експортна стратегія

15.12.2016
2009
МХП розповіли, якою повинна бути експортна стратегія фото, ілюстрація
Завдяки правильній експортній стратегії країни і окремо взятої компанії можна успішно вивести продукцію за кордон

В українських компаній існує ряд проблем при виході на міжнародні ринки. Але завдяки правильній експортній стратегії країни і окремо взятої компанії можна успішно вивести продукцію за кордон. Про проблеми експорту та складових стратегії розповіла аналітик зовнішніх ринків агрохолдингу "Миронівський хлібопродукт" Олександра Ковальчук під час VIII Міжнародної конференції "Ведення агробізнесу в Україні", пише propozitsiya.com.

Серед основних проблем, з якими стикається компанія при спробі експортувати свою продукцію, експерт назвала такі:

- відсутність "єдиного вікна" отримання інформації через незлагодженість роботи профільного міністерства, профільних організацій;
- бюрократична рутина, в основному, це стосується отримання відповідей на офіційні листи і запуску спільних проектів;
- слабкі дипломатичні відносини України з багатьма країнами;
- відсутність торгових представників;
- відсутність в Україні кредитного агентства, яке могло би допомагати малому і середньому бізнесу в проведенні експортних операцій та виході на зовнішні ринки.

При цьому експерт назвала моменти, в яких профільні організації могли би надати компаніям допомогу: можливість отримувати інформацію і консультації; наявність підписаної угоди про співпрацю між ТПП України та ТПП іншої країни; формування у малих і середніх виробників розуміння, куди і як рухатися з виробленими товарами.

Також А. Ковальчук порадила при формуванні експортної стратегії провести підготовчу роботу. Спочатку - аналіз ринку, прорахунок прибутковості всієї затії, аналіз можливих складнощів і ризиків, а також критична оцінка свого продукту. Потім - вивчення ринку на місці, пошук нових партнерів і переговори з існуючими. Далі - аналіз всієї інформації і прийняття рішення.

За її словами, зараз стратегія компанії МХП трансформується, при наявності направлення на B2B, поступово розвивається B2С, щоб дізнатися, хто фінальний споживач продукції. Підприємство в 2016 р. відкрило сім нових країн в Африці та Азії: Малайзію, Мальдіви, Азербайджан, Габон, Сьєрра-Леоне, Кот д'Івуар, ПАР. І на сьогоднішній день ключовими ринками для просування всіх українських продуктів компанія вважає країни Африки та Азії.

Інтерв'ю
До цього господарства у мене особливе ставлення — дуже поважаю фахівців, які працюють тут за їхню людяність, відкритість і готовність завжди прийти на допомогу. Коли я з донькою втікала від війни (а самі ми з Києва), то тимчасовий притулок... Подробнее
Rebiyar1
Сьогодні наш співрозмовник — Антуан Ребійар, бізнес-директор New Holland Agriculture в Україні, Молдові, країнах Балтії та Фінляндії. Він живе та працює в Україні вже понад чотири роки, втім, для

1
0