Мегазлиття Syngenta і ChemChina може зробити Китай лідером з виробництва ГМО
Угода про поглинання вартістю $43 млрд, яка об'єднає китайську державну сільськогосподарську компанію ChemChina і швейцарську насіннєву компанію Syngenta, перетворить другу за величиною економіку світу в біотехнологічного гіганта. Угода була схвалена владою ЄС і США, пише propozitsiya.com з посиланням на gmoobzor.com.
Угода стане найбільшим закордонним придбанням Китаю і створить найбільшу в світі фермерську бізнес-олігополію, зосередивши сільськогосподарську владу в руках трьох країн - США, Німеччини та Китаю.
«Причиною цієї угоди стала продовольча безпека Китаю. Ця безпека повинна бути досягнута двома способами. Поліпшити технології та фермерські практики в Китаї, де продуктивність фермерських господарств невисока, переконатися, що ми розробляємо передові технології для сільського господарства у всьому світі. Навіть якщо в Китаї буде велика посуха або сильні повені, вони хочуть переконатися, що у всьому світі є достатньо продовольства для імпорту», - пояснює генеральний директор Syngenta Ерік Фірвальд, який керував бізнесом насіння і агрохімікатів в компанії «Дюпон» з 2003 по 2008 рік.
Експерти називають майбутнє злиття шансом для Китаю придбати цінні насіннєві технології, щоб нагодувати своє 1,3-мільярдне населення, яке у міру зростання середнього класу споживає більше м'яса і молочних продуктів.
Країна в значній мірі залежить від імпорту продовольства. Китай є великим імпортером сої і знаходиться на сьомому місці по імпорту кукурудзи.
Зазначається, що ця угода категорично суперечить настроям населення країни щодо ГМО. В останні роки скандали потрясли країну, в тому числі інцидент пов'язаний забрудненням дитячих сумішей в 2008 році і вибухом кавунів в 2011 році.
Крім того, приєднання Syngenta суперечить обіцянкам китайського уряду захистити національну продовольчу безпеку. У 2016 році Пекін оголосив, що протягом наступних чотирьох років уряд буде інвестувати три трильйони юанів ($435 млрд) в розвиток сільського господарства країни.
Державний сільськогосподарський банк розвитку Китаю і Міністерство сільського господарства домовилися розвивати насінницьку промисловість країни і підтримувати промисловість через закордонні підприємства.