Спецвозможности
Техника и оборудование

Медалісти виставки SIMA’2009

08.05.2009
492
Медалісти виставки SIMA’2009 фото, иллюстрация

На виставці SIMA'2009 у Парижі експонували своє обладнання, технології, виробничі засоби, насіння й тварин понад 1300 фірм. Із 200 тис. відвідувачів виставки 50 тис. приїхали з-за кордону. Окремі експозиції на виставці представили Росія, Чехія, Туреччина, Україна та Китай.

Аналіз експозицій Росії та України на SIMA'2009 свідчить, що зазначені країни репрезентували здебільшого ЗМІ (журнали). З шести учасників України представлений був єдиний виробник - "Дніпрошина", з дев'яти російських - лиш один Російський Союз "Агромаш". На відміну від Росії та України, наприклад, на експозиції Чехії із 18 експонентів усі були виробниками сільгосптехніки. Отже, як Україна, так і Росія пропонували учасникам і відвідувачам виставки послуги з розміщення реклами зарубіжної техніки в своїх країнах, а не власне вітчизняну техніку.
Кращі зразки техніки на SIMA'2009 пошановані золотими та срібними медалями.
Інноваційні рішення відбирала спеціальна комісія, в складі якої, крім французів, були фахівці з Італії, Швейцарії, Бельгії, Німеччини та Іспанії.
Журі оцінювало й преміювало інновації з чотирьох категорій. Перша - "постійність" - охоплювала сферу використання нових джерел енергії та економії вичерпного палива. Друга категорія - розвиток нових технологій у галузі інформації та комунікацій для забезпечення кращого регулювання машин. Третя - поліпшення зручності користування машиною (комфорт, безпека тощо). І, нарешті, четверта - охорона навколишнього середовища, здоров'я та якість контролю. Фахове журі з цих категорій вручило три золоті та шість срібних медалей. Усього було вибрано 25 експонатів.

Золоті медалі виставки
Золотий призер: трактор на водневій енергії фірми New Holland (США)
Щоб пристосуватися до кліматичних змін та знизити парниковий ефект, технології, що грунтуються на використанні водню й паливних елементів, назагал вважають чистою альтернативою викопним видам палива. Паливні елементи New Holland працюють на енергії водню, викидами є лише водяна пара. Водень, потрібний для надання руху водневим тракторам, вироблятиметься на самозабезпечувальних енергетичних станціях. Водень добуватимуть унаслідок електролізу води. Електроенергія, необхідна для електролізу, постачатиметься силою вітру, сонячною енергією та використанням біомаси.
Золотий призер: система менеджменту зрошуванням на основі GPS компанії Comer Industries
Comer Industries отримала золоту медаль за систему менеджменту зрошуванням на основі GPS і системи радіозв'язку. Вона автоматизує весь процес зрошування на полях будь-якої форми й долає всі перешкоди, постійно гарантуючи оптимальне використання води та підвищені умови безпеки завдяки тому, що в безпосередній близькості немає оператора. Залежно від вимог до розподілу води, краща однорідність і вибірковість підвищує продуктивність, оптимізуючи використання водних ресурсів.
Золотий призер: підвіска кабіни Massey Ferguson
Новинкою системи підвіски кабіни OptiRide Plus є те, що кожний із чотирьох гідропневматичних амортизаторів цієї системи оснащено пропорційним клапаном, що дає змогу регулювати рівень амортизації залежно від рельєфності поля. Такий незалежний контроль кожного з чотирьох гідравлічних елементів використовують для оптимізації амортизації та положення кабіни. Ця система підвіски кабіни - ще один значний крок у підвищенні комфорту водія.

Срібні медалі виставки
Срібний призер: спеціалізований трактор із безступінчастою коробкою передач та кабіною з плоскою підлогою фірми Fendt (Німеччина)
Спроектовані для використання у виноградниках і садах спеціальні трактори Fendt здатні впоратися з жорсткими обмеженнями просвіту. Проте ці жорсткі розміри досягаються за рахунок комфорту користувача. Упровадження спеціально сконструйованої трансмісії Vario на тракторах Fendt забезпечує користувачеві рівну підлогу в кабіні. Ця концепція кабіни з джойстиком і консоллю керування праворуч пропонує комфорт, гнучкість і безпеку стандартних тракторів.
Срібний призер: самохідна косарка для обкошування узбіч
Evergreen - самохідна косарка для догляду за узбіччями та газонами. Її спроектовано спеціально для довгих вузьких газонів. Незважаючи на компактний дизайн, порівняно з громіздкими тракторами, машина забезпечує стійкість під час роботи. Кабіна повертається на 90°, що дає можливість оператору спостерігати безпосередньо за зоною, яку він обробляє, зберігаючи при цьому оглядовість на 360°, комфорт, ергономіку та безпеку.

Срібний призер: культиватор фірми Eco-Mulch
Грунтообробне знаряддя Glypho-Mulch від Eco-Mulch є альтернативою гербіцидам, зокрема Гліфосату, залишки якого виявлено в багатьох питних джерелах. Цей пристрій характеризується стрілоподібними ножами, які скальпують грунт на заданій глибині, тоді як рухомий хвостовий ротор викидає зрізану поросль на поверхню, запобігаючи грудкуванню. Пристрій - не лише альтернатива Гліфосату, а й споживач низької тяги.
Срібний призер: безступінчаста ланцюгова передача фірми New Holland (США)
Безступінчасту ланцюгову передачу для тракторів від New Holland Agriculture застосовують на відкритих просторах і для спеціальних умов. Вона містить варіатор із трапецієподібними шківами та ланцюгами й забезпечує безступінчастість планетарної механічної коробки передач. Ця концепція уможливлює безступінчастість для тракторів потужністю від 30 до 110 к. с. з оптимальною продуктивністю та помірними затратами.

Срібний призер: доїльний апарат фірми Westfalia Surge (Франція)
Доїльний апарат Auto Dip з автоматичним засмоктуванням дійок є новим рішенням у процесі доїння. Дезінфекційний розчин для дійок подається через жилки всередині гумової головки доїльного стакана по закінченні доїння. Полоскання зворотним потоком вилучає всі сліди розчину перед доїнням чергової корови.
Срібний призер: кліматичне рішення для точного землеробства TV Agri
Кліматичне рішення для точного землеробства TV Agri забезпечує користувачам доступ до даних з просторовим викладенням, сумісним із сільгоспочікуваннями на конкретній ділянці землі. Воно грунтується на поєднанні даних наявної мережі датчиків погоди та місцевих даних.

В. Ясенецький,
канд. техн. наук
О. Пономаренко,
інженер
УкрНДІПВТ

Интервью
AgroGeneration является одним из крупнейших агрохолдингов Украины не только по объемам производственных площадей, но и по операционной эффективности. Главное направление деятельности компании -
Міністерство аграрної політики, Ярослав Краснопольський
Недавние изменения в составе правительства могут коснуться  и деятельности Министерства аграрной политики и продовольствия. Что изменилось и каких новаций ожидать? С этим вопросом мы обратились к

1
0