Спецможливості
Новини

Лише 17,5% української сої відповідають принципам сталості

21.03.2023
3442
Лише 17,5% української сої відповідають принципам сталості фото, ілюстрація

У 2022 році в Україні під сою, яка є критично важливою культурою для європейських поставок протеїну, було засіяно понад 1,5 млн га та зібрано 3,7 млн тонн врожаю. Це на 7% більше, ніж торік.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на minagro.

Близько 658 тис тонн української сої (17,5% загального виробництва) було сертифіковано як таку, що відповідає принципам сталості. Тобто вона не є генномодифікованою та вирощена на земельних ділянках без вирубки лісів та зміни цільового землекористування, згідно стандартів Асоціації «Дунайська Соя».

Це гарантує суворе дотримання норм ЄС щодо системи захисту рослин, скорочення викидів парникових газів і простежуваності до поля, що містяться в нових вимогах ЄС щодо поставок сировини, ризикованої для лісів та еко-систем. Вступ у дію нових правил регулювання ЄС (EU FECR) заплановано на 2024 рік.

Такого значного результату вдалося досягти завдяки реалізації Програми Протеїнового Партнерства. Програма спрямована на стимулювання виробництва не-ГМ сої сталим способом для подальших поставок в країни Європи. Партнери інвестують у діяльність із розповсюдження агрономічних знань і сертифікацію фермерів та елеваторів в Боснії та Герцеговині, Молдові, Сербії та Україні.

Як підкреслили  в Асоціації «Дунайська Соя»,  українські фермери непохитно дотримуються принципів сталості сільськогосподарського виробництва і продовжують робити внесок у глобальну продовольчу безпеку.

Ключові слова: Соя, принципи сталості

Інтерв'ю
Щороку дистриб’юторам українського аграрного ринку стає дедалі важче працювати. Вони вимушені переглядати своє ставлення до процесу дистриб’юції, трансформуватися із просто продавців матеріально-технічних цінностей (МТЦ) у постачальників... Подробнее
Компанії «Уніфер» — 20 років! Подія справді знаменна, тому що «Уніфер» — це непересічне явище на українському агроринку. З активною діяльністю компанії пов’язані поява і впровадження в Україні новітніх технологій: перші мікродобрива,... Подробнее

1
0