Спецможливості
Новини

Лізинг вагонів: за і проти

07.09.2017
3089
Лізинг вагонів: за і проти фото, ілюстрація
Компанії побоюються нечесного розподілу вагонного парку і ситуацій, коли їх же вагони не будуть подані

У планах «Укрзалізниці» в цьому році немає пункту про придбання вагонів під перевезення зерна. Держкомпанія запропонувала агрохолдингам купувати власні вагони і передавати їх УЗ в лізинг. Умови лізингу УЗ має намір обговорити з аграріями.

Представники зернової галузі неоднозначно сприйняли цю ідею. Компанії побоюються нечесного розподілу вагонного парку і ситуацій, коли їх же вагони не будуть подані, пише propozitsiya.com з посиланням на elevatorist.com.

«Якщо інвестувати кошти в зерновози, то ми би хотіли самостійно ними оперувати. Ми не згодні з запропонованим УЗ механізмом, тому що, по-перше, хочемо розуміти, що ці вагони точно прийдуть до нас, по-друге - хочемо бути впевненими в ефективності використання. Зараз це виглядає так, ніби ми просто спонсоруємо УЗ: купуємо вагони і відразу ж віддаємо їх», - відзначала головний радник з юридичних питань і зв'язків з державними органами Bunge Ольга Копійка.

До того ж, покупка власних вагонів - дороге задоволення, не кожна компанія захоче інвестувати в такий довгостроковий проект: зараз окупність вагона становить близько 15 років. Бізнес хоче розуміти терміни повернення своїх інвестицій, а також розраховує на зменшення вартості перевезення.

В УЗА до цієї пропозиції «Укрзалізниці» поставилися з розумінням, але висунули ряд умов, необхідних бізнесу для придбання вагонів без залучення державних коштів.

«Ми запропонували зробити дисконт в 30% на 5 років на провідні платежі для приватних вагонів. Це дозволило б зробити нормальну окупність вагонів, а через 5 років були б і вагони в країні, і залізничний тариф був би загальний», - розповідав голова УЗА Микола Горбачов.

Аналогічну пропозицію УЗ робили і депутати. Вони написали офіційного листа прем'єру, міністру інфраструктури та голові УЗ і запропонували ряд заходів щодо усунення в країні дефіциту зерновозів.

«Одне з основних вимог незмінно кілька років поспіль: змінити тарифну політику УЗ і ввести заохочення для бізнесу, який будує свій власний вагонний парк. Нехай такий підприємець отримає 25% дисконтного тарифу», - розповів народний депутат від «Самопомочі» Іван Мірошниченко.

Реакції з боку «Укрзалізниці» на ці пропозиції не було. Зате тарифи на вантажоперевезення залізничники пообіцяли підняти уже з жовтня.

Ключові слова: вагоны-зерновозы, лизинг

Інтерв'ю
Жнивна кампанія в Україні на стадії завершення. За прогнозами Україна має зібрати врожаю всіх сільськогосподарських культур в межах 70 млн тонн. Жнива на сході та півдні завершуються, захід України внаслідок дощів дещо із затримками збирає... Подробнее
Валерій Давиденко, народний депутат України
Чутки про відставку Кутового, підтримка кооперативного руху і малих виробників ці та інші актуальні питання propozitsiya.com погодився висвітлити народний депутат України Валерій Давиденко. 

1
0