Спецможливості
Новини

Лише 19% українських аграріїв повністю забезпечені добривами, насінням та ЗЗР — опитування

25.02.2022
575
Лише 19% українських аграріїв повністю забезпечені добривами, насінням та ЗЗР — опитування фото, ілюстрація

Запаси міндобрив, насіння та ЗЗР в українських сільгоспвиробників безумовно є, але їх обсягів не вистачить, щоб повноцінно провести весняно-польові роботи. Про це пише propozitsiya.com з посиланням на SuperAgronom.

При цьому, докуповувати продукти за теперішніми цінами зможе далеко не кожен. Так, станом на третю декаду лютого 2022 р., повністю готові до сезону лише 19% аграріїв. Про це свідчать дані опитування, яке провела редакція SuperAgronom.com.

Найбільша частка опитаних аграріїв (33%) забезпечені засобами захисту рослин, мінеральними добривами та насінням на 80%. Трохи менше сільгоспвиробників (28%) забезпечені усім необхідним до початку сезону на 50%. Досить значна кількість аграріїв (20%) мають запасів лише 20% від необхідного.

У зв’язку зі складною ситуацією на українському та світовому ринках добрив та ЗЗР, багато аграріїв змушені переглядати стратегію щодо вирощування сільгоспкультур. Наприклад, наразі активно коригується сівозміна, дехто додає в структуру посівів бобові культури. Також переглядаються норми внесення препаратів ЗЗР. Багато хто шукає альтернативи мінеральним добривам, зокрема, планує перейти на органіку.

Так, згідно з результатами опитування, 65% аграріїв вже мають альтернативні варіанти, чим замінити товари, які традиційно використовуються на господарствах. 21% опитаних не мають альтернатив, можливо, будуть знижувати норми внесення або застосовувати не на всіх площах. 14% аграріїв — в пошуках замінників.

Близько 32% аграріїв вже відчувають дефіцит деяких видів мінеральних добрив на ринку. 42% респондентів проблем не спостерігають. 27% відповіли, що не можуть знайти деякі види ЗЗР. У 10% агровиробників є певні проблеми з нестачею насіння.

Інтерв'ю
Восени 2018-го гіпермаркет «Ашан Україна» запускає проект «Фермерські товари» - на полицях магазинів будуть продаватися продукти, поставлені безпосередньо українськими фермерами. Про те, як
Ігор Чечітко, директор компанії  HZPC Ukraine
Після того, як запрацювала Угода про вільну торгівлю з ЄС, низка українських сільгоспвиробників спробували вийти на європейський ринок. Стало зрозуміло, що продукцію, яка продається у свіжому вигляді,

1
0