Спецможливості
Новини

Конкурентоспроможність української соняшникової олії може знизитися, — УкрАгроКонсалт

19.09.2017
2467
Конкурентоспроможність української соняшникової олії може знизитися, — УкрАгроКонсалт фото, ілюстрація

Перед масложировою галуззю України стоїть низка викликів, серед яких зміна вектора експортної географії, а також зростання частки пальмового масла в світовому виробництві, як більш дешевого. Про це на відкритті V Міжнародної конференції Black Sea Oil Trade 2017 розповів генеральний директор «УкрАгроКонсалт» Сергій Феофілов, повідомляє кореспондент propozitsiya.com.

За його інформацією, олійно-жирове виробництво є локомотивом аграрного сектора України. «Інвестиції в галузь не переривалися ні на один рік. Урожай і площі під соняшником постійно зростають. Вони зрівнялися з пшеницею. Це процес, який триває вже 15 років, адже соняшник мав найвищу маржу. Рентабельність у минулому маркетинговому році склала 60%. Але в 2015 році цей показник був 80%», — сказав він і порадив звернути увагу на тенденцію зниження прибутковості вирощування соняшнику.

Більшість операторів вітчизняного ринку помилково вважають, що ринок, що склався зараз, буде стабільним у наступні 10-15 років. «Ринок буде змінюватися, будуть з'являтися нові фактори і тільки їх урахування дозволить забезпечити прибутковість у довготривалому періоді. На ринку залишаться тільки ті, хто буде змінюватися відповідно до нових викликів і вимог», — підкреслив С. Феофілов.

Один із варіантів відповіді на глобальні виклики, що виникають, — створення українського бренду соняшникової олії. Як повідомив представник Мінагрополітики України Володимир Пугачов, Мінагрополітики вже починає роботу в цьому напрямку: «Такий бренд буде позиціонуватися і продаватися в усьому світі, користуватиметься попитом».

Крім створення національного бренду важливо також формування окремого сектора соняшникової олії, розширення експортних ринків і розвиток інфраструктури. «Для держбюджету це будуть додаткові надходження і потенціал для вирішення соціальних питань. Просування національного бренду є найбільш оптимальним для досягнення поставлених завдань», — упевнений С. Феофілов.

Аналітики «УкрАгроКонсалту» розробили можливий сценарій розвитку галузі на наступні 5-7 років, згідно з яким маржа у виробництві масла буде скорочуватися, відбудеться монополізація сектора. Загальна кількість підприємств в олійно-жировій галузі за останні 10 років значно скоротилася, але цьому тлі зростає частка потужних переробників у 50 тис т/рік.

С. Феофілов нагадав, що подібні тенденції раніше спостерігалися в цукровій галузі України. Тростинний цукор як більш дешевий витіснив вітчизняний буряковий, у результаті країна втратила лідируючі експортні позиції, а галузь перейшла в число другорядних.

Світлана Цибульська, s.tsybulska@univest-media.com

Інтерв'ю
Останніми роками в Україні спостерігаються значні зміни клімату. Регіони, які раніше були більш посушливими, поповнюються опадами, вологіші ж області, навпаки, висушуються. Крім того, температурний режим у кожному регіоні різний. Хоча... Подробнее
Горіхівництво залишається чи не найприбутковішим напрямком садівництва
Цікавість до горіхівництва як до прибуткового бізнесу зростає. Про особливості цього сегменту розповідає директор Інституту горіхоплідних культур Віталій Радько.     

1
0