Спецможливості
Новини

Компанія "Юкрейніан Бі" стала лідером експорту українського меду

05.04.2018
4493
Компанія "Юкрейніан Бі" стала лідером експорту українського меду фото, ілюстрація
Компанія "Юкрейніан Бі" стала лідером експорту українського меду

Цього року трійка лідерів виглядає таким чином: 1-місце - "Юкрейніан Бі" і "Бартнік", на другому "Асканія-Пак", третє за "Агро Іст Трейд". Про це пише propozitsiya.com з посиланням на Бізнес.Цензор.
Не секрет, що Україна є одним з найбільших виробників меду в світі і другим за величиною (після Китаю) експортером меду в Європейський Союз. Українські пасічники роблять за рік близько 90-100 тис. тонн меду, але точна цифра невідома, оскільки 98% обсягів виготовляється в домашніх господарствах.
За оцінками аналітиків, в 2017 році експорт меду з України збільшився на 18,9% - до 67,9 тис. тонн в порівнянні з 2016 роком. У грошовому вираженні постачання на зовнішні ринки збільшилися на 37,6%, або на $36,6 млн - до $133,9 млн, тоді як в 2016 році продажі принесли українським виробникам $97,3 млн.
Головними імпортерами нашого меду традиційно стали країни ЄС: лідирує Німеччина з закупівлями на $34,2 млн і Польща - на $21,8 млн. Найбільшу виручку за межами ЄС український мед приніс з США - там його закупили на $26,9 млн.
Варто додати, що для експорту в ЄС продукція повинна відповідати таким критеріям: безпека продукції, контроль забруднюючих речовин в харчових продуктах, контроль залишків пестицидів, обов'язкове маркування і контроль залишків ветеринарних препаратів.
Безмитна квота на поставку українського меду в ЄС в 2018 році склала 7,9 тис. тонн (закінчилась на 100% за перші 11 днів січня).
Топ-3 рейтингу експортерів українського меду:
1. "Юкрейніан Бі" і "Бартнік"
Виручка від експорту: $23,8 млн.
Обсяг: 11,5 тис. тонн.
Куди поставлялася продукція: Польща, Румунія, Німеччина, Канада, Франція, США. "Юкрейніан Бі" поставила на зовнішні ринки 8,3 тис. тонн на $16,8 млн. "Бартнік" - 3,1 тис. тонн на $7 млн.
2. "Асканія-Пак"
Виручка від експорту: $19,4 млн.
Обсяг: 8,8 тис. тонн.
Куди поставлялася продукція: Марокко, Німеччина, Великобританія, Італія, Бельгія, Данія, Канада, США, Іспанія, Італія, Франція, Литва.
3. "Агро Іст Трейд"
Виручка від експорту: $10,6 млн.
Обсяг: 5,4 тис. тонн.
Куди поставлялася продукція: США, Польща, Ізраїль.

Інтерв'ю
Сергій Риженко — голова фермерського господарства «Вітчизна-Тиниця», що розміщене на Чернігівщині, неподалік від Бахмача. Нині його фермерське господарство — одне з найпрогресивніших у регіоні. Тут, незважаючи на несприятливі погодні умови... Подробнее
Нині соя — одна з головних культур у структурі посівних площ багатьох господарств в Україні. Чому так? Тому що соя — важлива сільськогосподарська культура, яку вирощують для отримання білка й олії. Унікальні властивості цієї культури... Подробнее

1
0