Спецможливості
Аналітика

Коли агровиставка йде до фермерів

28.09.2018
3210
Коли агровиставка йде до фермерів фото, ілюстрація

26 вересня в Кропивницькому почала свою роботу найбільша за площею агровиставка України – AgroExpo, генеральним інформаційним партнером якої виступило провідне аграрне видання України «Пропозиція». Цього року виставка продовжувала нарощувати масштаби і розширювати асортимент.

Понад 2 гектари критого павільйону і більше 12 га навколишньої території просто неба зайняла експозиція цьогорічної виставки. Тут можна було ознайомитися з усім, що може згодитися в господарстві фермера: сільгосптехнікою найрізноманітніших видів, запчастинами, інструментом, вантажівками й позашляховиками, сортами й гібридами основних польових культур, добривами, ЗЗР, технологіями точного землеробства… В рамках виставки працював навіть освітній ярмарок, у якому взяли участь більше 30 вищих і середніх аграрних навчальних закладів. Не дивно, що виставку відкривали високі гості: глава місцевої ОДА, заступник міністра агрополітики з питань євроінтеграції Ольга Трофімцева, Посол Кореї в Україні.

Також цілком очікуваним було те, що найбільшу частку експозиції займала сільгосптехніка. Тут свої машини демонстрували дилери іноземних сільгоспмашин: «Агроальянс», «Ландтех» (John Deere), «Техноторг», «Тріа» (трактори Versatile), «Полетехніка» (Horsch). Також були представлені, здається, всі більш-менш активні вітчизняні підприємства сільгоспмашинобудування: ХТЗ, «Ельворті», «Гідросила», «УСМ», «Львівагромашпроект», «Уманьферммаш», «Аверс-Агро», «Агроальянс», «Агромаш-Калина», «Агромир», «Акро Україна», «Апостоловоагромаш», «Арлан», «Бердянські жатки», «Брацлав», «Егрітех», «Завод Кобзаренка», «Лозівські машини», «Красилівагромаш», «Первомайськдизельмаш», «Оріхівсільмаш», «Промагролізинг Плюс», «Ремсинтез», «Слобожанська промислова компанія», «Технополь» та ін.

Наприклад, компанія «Ельворті», флагман місцевої промисловості, представила близько 20 машин, половина з яких були новинками, запланованими до масового продажу в 2019 р. Як розповів директор з маркетингу «Ельворті» Ігор Власенко, серед новинок – 18-метровий обприскувач, 12-метровий суцільний культиватор, два лущильники шириною захвату 6 і 4 м, борона шириною захвату 1,8 м, просапна сівалка з елетроприводом, сівалки для роботи по традиційному обробітку грунту і по міні-тілл з баком для рідких добрив, культиватор з можливістю внесення рідких дорив, культиватор з новою стійкою європейського типу та зернова сівалка для роботи за традиційною технологією «Альфа-4».

Інше крупне місцеве підприємство – «Гідросила» - представило повний асортимент гідравліки для комбайнів, тракторів, зерновозів, самоскидів: шестеренні насоси, аксельно-поршневі машини, гідроциліндри, швидкороз’ємні з’єднання. Як додав комерційний директор підприємства Павло Балицький, новинкою стали шестеренні насоси серії К, які повністю повторили імпортні аналоги, що встановлюються на техніку John Deere, Claas та ін., але в рази дешевші.

Генеральний інформаційний спонсор виставки - "Пропозиція"«Львівагромашпроект» представив асортимент протруювачів – від найменших пересувних моделей до стаціонарних, а також установки для інокуляції насіння, «Агросепмаш», «Аеромех» – сепаратори.

Експозицію техніки представили широкі шеренги легкових автомобілів, насамперед позашляховиків (Toyota, Mitsubishi, Renault, Great Wall, Lexus, Volkswagen), мотоциклів, вантажівок (МАЗ, Ford). Цікавий автобус-позашляховик Torsus з дорожнім просвітом 389 мм представила чеська фірма Polycar, що випускає також вантажні фургони і спеціальні автомобілі.

Деякі учасники зосередилися на технологіях точного землеробства. Так, фірма «Трак» з Херсона представила технологію переобладнання сівалок з впровадженням елементів точного землеробства. Як розповів начальник відділу продажів фірми Євген Шевченко, це полягає у встановленні модуля, який показує пройдений шлях, засіяну площу, швидкість сівби, кількість насінин на гектар і на погонний метр, рівномірність висівання насіння різними секціями чи дозаторами. А в разі зупинення проходження насіння хоча б по одному з насіннєпроводів а також зміни параметрів сівби прилад сигналізує механізатору.

GeoMeter та «Френдт» представляли технології GPS-навігації сільгосптехніки, складання різноманітних карт полів, Scandrive – автоматизацію складу, «АгроКонтролер» - автоматизацією обліку в сільському господарстві. Звичайно ж, не обійшлося без дронів (відомі DJI, що представляла Fly Technology).

Чимало сучасних технологічних досягнень, доступних навіть фермерському господарству (наприклад, щільномір грунту за 6500 грн, портативну агрохімічну лабораторію за 2000 євро чи метеостанцію за 900 євро) представила компанія VENTA lab з м. Дніпро.

Досить широко був представлений асортимент добрив, у першу чергу комплексних – як вітчизняних («Агрохімтранс», «СтімОрганік»), так і імпортних (Luvena, Dr Green, Vitazyme, Ener Green, Elixir, Ikar). «ЕМ Україна» представляла оригінальні японські ЕМ-препарати, а Vitagro – мікоризні препарати MycoFix.

Досить широко була представлена селекція, і закордонна (RAGT), і вітчизняна. Наприклад, асортимент сортів сої представляла UA Group, яка також пропонувала гібридну кукурудзу Woodstock угорської селекції. Чимало сортів зернових і гібридів кукурудзи представляла агрокорпорація "Степова» з м. Дніпро, що також знайомила з соняшником іспанської селекції Mirasol. Новинки вітчизняної селекції кукурудзи демонстрували «Маїс» та «Селекта». А Всеукраїнський науковий інститут селекції знайомив з новинками селекції соняшнику. «В жовтні ми реєструємо гібрид соняшнику Євро під Євро-Лайтнінг, який також матиме високу стійкість до вовчка (6 рас), борошнистої роси і гнилей. А в наступному році сподіваємося зареєструвати 3 гібриди, що зараз випробовуються під технологію SUMO (Гранстар): Шенон (стійкий до 7 рас вовчка), Амато і Фолк (до 6 рас), стійкі до посух і до борошнистої роси», - розповіла керівник відділу продажу ВНІС Галина Бабак.

новинки вітчизняної селекціїА ПП «Сімге» з смт Чаплинка, що на півдні Херсонщини, представляло саджанці відомого високопродуктивного, але порівняно теплолюбного американського сорту горіха Чандлер.

В рамках виставки працював освітній ярмарок, на якому абітурієнтам пропонували різноманітні програми більше 30 аграрних вищих і середніх спеціальних навчальних заклади.

У трьох конференц-залах проводилися панельні дискусії, семінари, конференції. Найбільш масштабною серед них стала конференція «Мільйон з гектара», яка зайняла цілий день 27 вересня і була присвячена інтенсивним та нішевим культурам, здебільшого плодово-ягідним а також часнику, та деяким напрямкам тваринництва.

Виставка продовжує свою роботу сьогодні, 28 вересня, а завтра, 29-го, закривається. Тож поспішайте, щоб встигнути!

Богдан Малиновський, b.malinovskiy@univest-media.com

 

 

 

 

 

Уманський національний університет садівництва демонстрував плодово-ягідні винановинки вітчизняної селекції соняшника від ВНІСпродукція "Гідросили" - місцевого флагмана промисловостіавто для фермера: для роботи...... і для душігрунтообробна техніка від "Ельворті"японські ЕМ-препаратипродукція МТЗпереобладнання сівалок під точне землеробствопортативна агрохімічна лабораторіяпротруювачдосягнення закордонних селекціонерівсепаратор зернаавтобус-позашляховиктрактор від ХТЗячмінь вітчизняної селекції

Ключові слова: AgroExpo 2018, Кропивницький

Інтерв'ю
Компанія ДП «ТАК» (на ринку — з 2013 р.), яка входила до складу групи компаній «ТАК», знана в Україні як надійний дистрибутор і співорганізатор «Битви Агротитанів».  Віднедавна ДП «ТАК» відокремилася від групи компаній «ТАК» і стала... Подробнее
Останніми роками різко почастішали нотифікації на українське зерно — скарги від іноземних покупців на наявність у ньому карантинних організмів. Фахівці стверджують, що таку ціну Україна платить за існуючу схему поборів з експортерів, які... Подробнее

1
0