Ключові ринки збуту для української сільгосппродукції можуть закритися, — EBA
Ряд ключових ринків збуту можуть виявитися закритими для української сільськогосподарської продукції. Таке припущення висловив координатор Агрохімічного комітету і Комітету зернових і олійних культур EBA Віктор Погорілий, пише propozitsiya.com за матеріалами latifundist.com.
За його словами, якщо проаналізувати процес реєстрації нових діючих речовин, можна побачити невтішну тенденцію: ще 5 років тому в Україні щорічно реєструвалося близько 20-ти інноваційних ДВ. У 2017 році ця цифра різко знизилася.
При цьому, кількість генеричних препаратів постійно збільшується. На кожен оригінальний препарат реєструється до 10 і більше генеричних.
За деякими "традиційними" діючими речовинами ситуація виглядає ще гірше: на 160-170 генеричних продуктів припадає лише 7-10 оригінальних.
"Така зростаюча динаміка є тривожною. У багатьох випадках при виробництві генеричної продукції порушуються процеси синтезу, що призводить до їх забруднення високотоксичними технологічними добавками", - зазначає експерт.
Крім того, згодом використання одних і тих же діючих речовин викликає появу резистентності (стійкості) до пестицидів. Відповідно, ефективність препаратів проти шкідників, бур'янів і хвороб починає знижуватися, і аграрії змушені збільшувати норми витрати препарату. Це, в свою чергу, призводить до накопичення залишків у грунтах та сільськогосподарській продукції.
"З огляду на останні світові тенденції щодо зниження рівня залишків пестицидів у харчовій продукції та кормах, в середньостроковій перспективі відсутність доступу до інноваційних ЗЗР може привести до того, що ряд ключових ринків збуту можуть виявитися закритими для української сільськогосподарської продукції", - вважає В. Погорілий.
Довідка
100% оригінальних ЗЗР надходять до аграріїв України від компаній, що є світовими лідерами в області їх створення і виробництва. Оскільки міжнародні компанії є соціально відповідальними, величезна увага приділяється безпеці таких пестицидів для людини і навколишнього середовища. Загальна вартість всіх досліджень по одному оригінальному препарату досягає €200-300 млн.
Розробниками оригінальних продуктів є компанії з ЄС, Швейцарії, Японії, США, при цьому їх ліцензовані і строго контрольовані виробництва можуть розміщуватись і в інших країнах. Але з плином часу оригінальні молекули втрачають патентний захист, після чого генеричні компанії починають синтезувати діючі речовини і виробляти ЗЗР на їх основі.