Спецможливості
Новини

Китайці побудують дорогу, що з’єднає три українські порти

16.11.2017
2096
Китайці побудують дорогу, що з’єднає три українські порти фото, ілюстрація
Так зараз виглядає дорога Одеса-Миколаїв у жнива

Дорога, що з’єднає три основні українські порти — Одеський, Миколаївський та Херсонський — один з інфраструктурних інвестиційних проектів, що буде фінансуватися урядом КНР. Про це розказав Віктор Довгань, заступник Міністра інфраструктури, на II Українському форумі Шовкового шляху, передає кореспондент http://propozitsiya.com.

«Вже є проект по будівництву мосту в Кременчуці за допомогою коштів китайського Ексімбанку. На черзі — «бетонка», що з’єднає три порти — Одесу, Миколаїв і Херсон. Це значно полегшить аграрну логістику», —  додав В. Довгань.

З’явилося багато маршрутів, що з’єднують індустріальні центри Китаю з Європою, проте в обхід України. «Нашій країні потрібно в цьому напрямку працювати», — наголосив Довгань. Тому він сказав, що в першу черго потрібно реалізовувати проекти по транскаспійському маршруту.

Україна – ключова країна для КНР на транзитному шляху, наголосив Довгань. Важливо, щоб тут робили ті проекти, які вже роблять в Європі, на кшталт будівництва автобанів в Чорногорії. Вираз «зроблено в Китаї» — це вже якість і передові технології.

Загалом, світові інвестиції КНР минулого року склали $161 млрд. Товарообіг з Україною склав $6,5 млрд, і має тенденцію до зростання. При цьому товарообіг з ЄС складає $1,5 млрд щодня. Обсяг запланованих інвестицій в Україну з боку КНР складає орієнтовно $100 млн.

Світлана Цибульська, s.tsybulska@univest-media.com

Інтерв'ю
Наталія Гордійчук, засновниця компанії "Агрітема"
"Агріте­ма" своїми біорішен­ня­ми кар­ди­наль­но змінює підхід до зем­ле­роб­ст­ва. Про біоінно­вації, які по­над 10 років компанія на­дає аг­раріям, розповідає засновниця — Наталія Гордійчук.
Олена Березовська, президент громадської спілки «Органічна Україна»
Громадська Спілка виробників органічних сертифікованих продуктів «Органічна Україна» була створена у 2012 році. Її ініціаторами стали шість підприємств, що виробляли молоко, бакалію, овочі, чай та

1
0