Спецможливості
Новини

Китай посилює перевірку імпортних продуктів

22.03.2017
1228
Китай посилює перевірку імпортних продуктів фото, ілюстрація

Торгові партнери Китаю приводять найвищі харчові стандарти ООН як останній доказ для офіційних осіб із Пекіна, щоб вони відмовилися від своїх планів запровадити прискіпливі перевірки імпортних продуктів харчування, навіть найменш ризикованих, таких, як вино або шоколад, що може зірвати європейцям і американцям контракти на мільярди доларів. Про це повідомляє propozitsiya.com за результатами моніторигу зарубіжних ЗМІ.

Нововведення може посилити напруженість у відносинах Китаю з ЄС та адміністрацією Трампа, який пообіцяв підвищити імпортні мита.

Відповідно до нововведення, яке набуде чинності вже в жовтні, кожна партія імпортного продовольства підлягатиме сертифікації іноземним інспектором на предмет відповідності китайським стандартам якості. Інші країни вимагають подібної інспекції тільки для м’ясних, молочних та інших швидкопсувних продуктів.

Це стривожило постачальників, які розглядали Китай як зростаючий ринок для американських фруктових соків і снеків, французьких вин, німецького шоколаду, італійської пасти та австралійського апельсинового соку. Вони скаржаться, що Китай використовує правила безпеки, щоб обмежити конкуренцію на ринку яловичини та інших продуктів всупереч зобов’язанням щодо відкриття ринку.

«Це може суттєво скоротити імпорт продуктів харчування до Китаю. Часто здається, що це засіб скоріше захисту китайських виробників, ніж підвищення безпеки продуктів харчування», — сказав Посол Німеччини в цій країні Міхаель Клаус.

Джейк Паркер, віце-президент Американсько-китайської бізнес-ради назвав це додатковим регуляторним ускладненням, що не є необхідним.

Китайські законодавці причиною таких дій називають ріст імпорту продовольства і висловлюють готовність розглянути альтернативні пропозиції і внести зміни до процедури.

Як стверджують джерела, близькі до відповідних органів влади, китайці обґрунтовують запровадження інспекцій вимогами Codex Alimentarius (збірник схвалених і поданих в однаковому вигляді міжнародних стандартів на харчові продукти, розроблених під керівництвом FAO і WHO. — Ред.). Кодекс справді запроваджує стандарти якості, але інші країни стверджують, що він рекомендує сертифікацію тільки для продуктів із групи ризику.

Президент ради Кодексу, швейцарський юрист Авіло Ошінг Перне особисто збирається до Пекіна, аби бути присутнім на семінарі з китайськими офіційними особами і пояснити стандарти Codex Alimentarius. Учасники планують запропонувати альтернативи посиленню регулювання, такі як надання китайським офіційним особам доступу до електронних документів, щоб відслідкувати джерело і шлях поставки.

Керівники низки дипмісій у Китаї, зокрема США, ЄС, Канади, Нової Зеландії, Австралії, Аргентини, Чілі тощо, в листах до китайського прем’єра, який курує галузі сільського господарства й торгівлі, та до Головного управління нагляду та інспекції якості і карантину висловили свою стурбованість.

До речі, нові китайські правила з’явилися після низки скандалів, викликаних тим, що китайських постачальників ловили на продажу простроченого молока та інших неякісних або контрафактних продуктів.

Офіційні особи західних країн вважають, що нові правила імпорту продуктів розроблені для того, щоб скинути тягар відповідальності з Головного управління нагляду та інспекції якості і карантину, яке китайські споживачі вважають головним винуватцем потрапляння на ринок небезпечних продуктів.

В самому ж Головному управлінні повідомили, що ведуть діалог з більш ніж 30 країнами-експортерами, включаючи ЄС, США, Канаду, Австралію, Нову Зеландію та Японію і відкриті для альтернативних пропозицій вирішення проблеми якості продуктів.

У відомстві кажуть, що заходи мають на меті посилення міжнародного регулювання якості продуктів харчування. Вони говорять, що це розширить можливості з відслідковування імпортних продуктів і блокування поставок неякісного продовольства.

Китай вже вступив у конфронтацію зі США та ЄС через експорт сталі та алюмінію за заниженими цінами, котрі, як вони кажуть, завдають шкоди іноземним конкурентам.

Першу після приходу до влади Трампа скаргу подали до адміністрації президента США тамтешні виробники алюмінію, які 9 березня зажадали підвищення імпортних мит на китайську алюмінієву фольгу.

Німецький посол сказав, що нові правила має перевірити СОТ на предмет відповідності її угодам. Про таку перевірку на відповідність принципам СОТ говорило й Головне управління нагляду та інспекції якості і карантину. «Ми не бачимо, щоб вони реально йшли на компроміс. — говорить німецький посол у Китаї. — Ми не знаємо, щоб щось подібне існувало деінде у світі».

Богдан Малиновськийb.malinovskiy@univest-media.com

Інтерв'ю
10 квітня український підрозділ французької компанії MAS Seeds та фірма Innovation Agro Technologies підписали меморандум про співпрацю, який передбачає впровадження в господарствах, що є клієнтами MAS Seeds, створеної в Ізраїлі... Подробнее
Минулої осені сайт «Пропозиція» побував у гостях у кооператорів Дніпровської області. Чималу допомогу в становленні кооперативів, а згодом – кооперативних об’єднань, надала Кооперативна академія, що працює в м. Дніпро. Її очолює Софія... Подробнее

1
0