Кислотні дощі врятували Землю від глобального похолодання
Міжнародна група вчених показала, що вихід Землі з одного з найсильніших оледенений в її історії - протерозойского - супроводжувався глобальними кислотними дощами і штормами. Дослідження опубліковане в журналі Proceedings of the National Academy of Sciences, повідомляє propozitsiya.com.
До таких висновків фахівці дійшли, провівши аналіз ізотопів магнію, виявлених у скельних льодовикових породах із південно-східної китайської провінції Хунань. Зразки, досліджені вченими, мають сліди найсильнішої ерозії, яка відбувалася більше 600 млн років тому.
Деградація гірських порід була викликана, на думку вчених, інтенсивним хімічним вивітрюванням, що відбувається під дією води, вуглекислого газу та кисню. За оцінками фахівців, період кислотних дощів на планеті тривав кілька сотень тисяч років і дозволив завершитися оледінінню.
За словами вчених, дослідження дозволяє пояснити, яким чином глобальне похолодання на планеті змінилося потеплінням. Відповідно до одного з найекстремальніших сценаріїв, приблизно 650-635 млн років тому вся поверхня Землі була покрита снігом: лід відбивав сонячне світло і не давав планеті нагрітися.
У той час в атмосфері небесного тіла було в 500 разів більше вуглекислого газу, ніж сьогодні (потім 99% перероблено в результаті хімічного вивітрювання), а на планеті мешкали лише примітивні мікроорганізми.