Спецможливості
Новини

Кириленко розповів про ризики впровадження ринку землі

17.02.2020
767
Кириленко розповів про ризики впровадження ринку землі фото, ілюстрація
Іван Кириленко

Політична партія «Батьківщина» виступає проти відкриття ринку землі.

Аргументи на користь такої позиції представив народний депутат восьми скликань Іван Кириленко.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на CBN.

На переконання політика, подібні рішення не можна приймати, не спитавши на референдумі народ, навіщо потрібно прийняти відповідний закон.

«У суспільстві немає запиту на продаж землі», — висловився Іван Кириленко.

Треба не продавати землю, а розвивати орендні відношення, вважає народний обранець. Від цього, перш за все, виграють місцеві громади, в яких будуть гроші на розвиток інфраструктури.

«Для громад це найнадійніше джерело розвитку», — розповів депутат.

Людям, що живуть на землі, це дасть можливість створювати сімейні фермерські господарства, які повинен підтримувати Селянський банк — такий собі аналог ЄБРР, який би надавав селянам кредити не більше як під 2 відсотки річних.

Це створення нових робочих місць, адже невеликі господарства потребують більшої кількості робочих рук, ніж агрохолдинги.

«Ми не проти агрохолдингів та виробництв, де збереглися господарства, які мають по кілька тисяч гектар, ми кажемо про пріоритети. А це зайнятість — раз, своїм — два, невеликі площі, які дозволять швидко почати свою справу, — три, зовсім інші види продукції на українській землі — чотири, розвиток середнього класу — п’ять», — пояснив Іван Кириленко.

Він вважає, що Україна повинна робити акцент на переробці продукції, а не експортувати сировину. Адже 90% затрат йде на виробництво сировини, що не можна порівняти з витратами на переробку. В тих же пропорціях — прибуток від одного та іншого.
Наостанок представник «Батьківщини» звернув увагу на те, що відкриття ринку землі може призвести до розгулу рейдерства.

«Згадайте часи приватизації державних підприємств. Ми не хочемо повернення лихих 90-х», — резюмував політик.

 

Інтерв'ю
Турбота про навколишнє середовище, збереження біорізноманіття, покращення медоносної бази, підтримка держави. Оперування сучасними знаннями, організація промислових пасік та інвестиції в переробне обладнання. Таким, цілком імовірно, може... Подробнее
У середині грудня офіційно було повідомлено про створення нової громадської організації — «Всеукраїнського аграрного форуму», метою якої є об’єднання  всіх сільськогосподарських організацій задля спільної продуктивної роботи й ефективної... Подробнее

1
0